Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BREIN blijft jagen op beheerders gestopte downloadsite

BREIN blijft jagen op beheerders gestopte downloadsite

HOOFDDORP (ANP) - Stichting BREIN staakt de jacht op de beheerders van de illegale downloadsite Newzbin niet, ondanks dat die site uit zichzelf is gestopt. Dat zegt directeur Tim Kuik van de auteursrechtenorganisatie in een reactie op het offline halen van de site.

De beheerders van Newzbin gaven als reden voor het stoppen dat er steeds meer mensen illegale zaken uploaden. Volgens BREIN komt dat door de handhaving vanuit de auteursrechtenorganisatie. Daarbij richt BREIN zich niet alleen op de uploaders, maar ook op "de sites die zij gebruiken zoals Newzbin".

"Degenen die ons volgen weten dat we telkens een stapje dichterbij komen en dat het aardig in de papieren gaat lopen als we je eenmaal te pakken hebben", stelt Kuik. "Daarmee zijn we nog niet klaar, ook niet met de mensen achter Newzbin." BREIN klaagt partijen die zich bezighouden met de illegale verspreiding van auteursrechtelijk beschermd materiaal aan om hen tot stoppen te dwingen. Bovendien eist de stichting schadevergoedingen.

Newzbin is een zogeheten Usenet-indexeringssite. Dat is een soort zoekmachine voor illegale bestanden op Usenet, een decennia oude dienst die oorspronkelijk bedoeld was om tekstberichten uit te wisselen. Volgens BREIN wordt Usenet tegenwoordig vrijwel uitsluitend gebruikt voor het uitwisselen van illegale films, muziek, games, boeken en foto's.

Eerder deze week ging een andere illegale downloadsite, NZBXS.com, offline na een schikking met BREIN. Vorige week haalde de stichting middels een schikking een site offline waar dj's tegen betaling onbeperkt muziek konden downloaden.

Meer uit Financieel

ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

20 minuten geleden
Duitse rechters: kleinere Milka-reep moest in andere verpakking

BREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.

21 minuten geleden
Bedrijf achter pretpark van zakenman Hennie van der Most failliet

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.

27 minuten geleden
ACM bekijkt voorstel tijdgebonden stroomtarieven kleinverbruikers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.

1 uur geleden
IEA: olievoorraden in recordtempo omlaag door oorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.

2 uur geleden
IMF verlaagt groeiverwachting Nederland vanwege Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.

2 uur geleden
IMF kritisch op Nederlandse plannen voor hogere belasting op werk

AMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.

2 uur geleden