BREIN blijft jagen op beheerders gestopte downloadsite
HOOFDDORP (ANP) - Stichting BREIN staakt de jacht op de beheerders van de illegale downloadsite Newzbin niet, ondanks dat die site uit zichzelf is gestopt. Dat zegt directeur Tim Kuik van de auteursrechtenorganisatie in een reactie op het offline halen van de site.
De beheerders van Newzbin gaven als reden voor het stoppen dat er steeds meer mensen illegale zaken uploaden. Volgens BREIN komt dat door de handhaving vanuit de auteursrechtenorganisatie. Daarbij richt BREIN zich niet alleen op de uploaders, maar ook op "de sites die zij gebruiken zoals Newzbin".
"Degenen die ons volgen weten dat we telkens een stapje dichterbij komen en dat het aardig in de papieren gaat lopen als we je eenmaal te pakken hebben", stelt Kuik. "Daarmee zijn we nog niet klaar, ook niet met de mensen achter Newzbin." BREIN klaagt partijen die zich bezighouden met de illegale verspreiding van auteursrechtelijk beschermd materiaal aan om hen tot stoppen te dwingen. Bovendien eist de stichting schadevergoedingen.
Newzbin is een zogeheten Usenet-indexeringssite. Dat is een soort zoekmachine voor illegale bestanden op Usenet, een decennia oude dienst die oorspronkelijk bedoeld was om tekstberichten uit te wisselen. Volgens BREIN wordt Usenet tegenwoordig vrijwel uitsluitend gebruikt voor het uitwisselen van illegale films, muziek, games, boeken en foto's.
Eerder deze week ging een andere illegale downloadsite, NZBXS.com, offline na een schikking met BREIN. Vorige week haalde de stichting middels een schikking een site offline waar dj's tegen betaling onbeperkt muziek konden downloaden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
1 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
5 uur geleden