Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BREIN blijft jagen op beheerders gestopte downloadsite

BREIN blijft jagen op beheerders gestopte downloadsite

HOOFDDORP (ANP) - Stichting BREIN staakt de jacht op de beheerders van de illegale downloadsite Newzbin niet, ondanks dat die site uit zichzelf is gestopt. Dat zegt directeur Tim Kuik van de auteursrechtenorganisatie in een reactie op het offline halen van de site.

De beheerders van Newzbin gaven als reden voor het stoppen dat er steeds meer mensen illegale zaken uploaden. Volgens BREIN komt dat door de handhaving vanuit de auteursrechtenorganisatie. Daarbij richt BREIN zich niet alleen op de uploaders, maar ook op "de sites die zij gebruiken zoals Newzbin".

"Degenen die ons volgen weten dat we telkens een stapje dichterbij komen en dat het aardig in de papieren gaat lopen als we je eenmaal te pakken hebben", stelt Kuik. "Daarmee zijn we nog niet klaar, ook niet met de mensen achter Newzbin." BREIN klaagt partijen die zich bezighouden met de illegale verspreiding van auteursrechtelijk beschermd materiaal aan om hen tot stoppen te dwingen. Bovendien eist de stichting schadevergoedingen.

Newzbin is een zogeheten Usenet-indexeringssite. Dat is een soort zoekmachine voor illegale bestanden op Usenet, een decennia oude dienst die oorspronkelijk bedoeld was om tekstberichten uit te wisselen. Volgens BREIN wordt Usenet tegenwoordig vrijwel uitsluitend gebruikt voor het uitwisselen van illegale films, muziek, games, boeken en foto's.

Eerder deze week ging een andere illegale downloadsite, NZBXS.com, offline na een schikking met BREIN. Vorige week haalde de stichting middels een schikking een site offline waar dj's tegen betaling onbeperkt muziek konden downloaden.

Meer uit Financieel

Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Moederbedrijf klaagt Nexperia aan in China

BEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.

2 uur geleden
Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

4 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

4 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

4 uur geleden
ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

5 uur geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

5 uur geleden