Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Breed herstel op Amsterdamse beurs ondanks zorgen over Oekraïne

Breed herstel op Amsterdamse beurs ondanks zorgen over Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst gesloten, ondanks de oplopende spanningen in Oekraïne. Veel sectoren op de beurs gingen omhoog, maar vooral techbedrijven herstelden zich wat van de neergang van de afgelopen dagen. Chipbedrijven als ASMI, Besi en ASML stonden in de Amsterdamse AEX bij de grootste stijgers, net als betalingsdienstverlener Adyen.

Ook de Londense beurs sloot hoger. Elders in Europa doken de beurzen wel in de min, zoals in Parijs en Frankfurt. Een stijging van 7 procent van het Duitse autoconcern Volkswagen kon een neergang van de belangrijkste graadmeter in Frankfurt niet voorkomen. Beleggers reageerden verheugd op de plannen van Volkswagen om sportwagenmerk Porsche zelfstandig naar de beurs brengen.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent hoger op 731,96 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 1022,62 punten. De FTSE in Londen ging 0,1 procent omhoog. Frankfurt en Parijs leverden tot 0,3 procent in.

Sancties

De Europese Unie, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten dreigen met sancties tegen Rusland naar aanleiding van de erkenning door Moskou van separatistische regio's in Oost-Oekraïne als onafhankelijke staten. De EU brengt volgens ingewijden nog geen zware economische strafmaatregelen in stelling, maar zou vooral betrokken personen willen treffen.

In de AEX was Besi de grootste stijger met een winst van 3,3 procent. Ook ASMI (plus 2,8 procent) en ASML (plus 2,5 procent) stonden in de kopgroep, net als bijvoorbeeld chemicaliëndistributeur IMCD die 3,3 procent aandikte en staalbedrijf ArcelorMittal dat 3 procent hoger werd gezet. Adyen kreeg er 0,9 procent bij. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway sloot de rij en verloor 3,3 procent.

In de MidKap was laadpalenfabrikant Alfen met een plus van 3,9 procent de koploper. Bodemonderzoeker Fugro was hekkensluiter en verloor 2,8 procent.

Winst Acomo

Noten- en zadenhandelaar Acomo won 0,4 procent na cijfers. De onderneming wist ondanks problemen in het internationale vervoer de winst en de omzet stevig op te voeren.

De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg met 2,1 procent tot 92,95 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, klom met 1,4 procent tot 96,71 dollar per vat. De euro was 1,1348 dollar waard, tegen 1,1338 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

1 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

2 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

6 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

6 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden