Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Breed herstel op Amsterdamse beurs ondanks zorgen over Oekraïne

Breed herstel op Amsterdamse beurs ondanks zorgen over Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst gesloten, ondanks de oplopende spanningen in Oekraïne. Veel sectoren op de beurs gingen omhoog, maar vooral techbedrijven herstelden zich wat van de neergang van de afgelopen dagen. Chipbedrijven als ASMI, Besi en ASML stonden in de Amsterdamse AEX bij de grootste stijgers, net als betalingsdienstverlener Adyen.

Ook de Londense beurs sloot hoger. Elders in Europa doken de beurzen wel in de min, zoals in Parijs en Frankfurt. Een stijging van 7 procent van het Duitse autoconcern Volkswagen kon een neergang van de belangrijkste graadmeter in Frankfurt niet voorkomen. Beleggers reageerden verheugd op de plannen van Volkswagen om sportwagenmerk Porsche zelfstandig naar de beurs brengen.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent hoger op 731,96 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 1022,62 punten. De FTSE in Londen ging 0,1 procent omhoog. Frankfurt en Parijs leverden tot 0,3 procent in.

Sancties

De Europese Unie, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten dreigen met sancties tegen Rusland naar aanleiding van de erkenning door Moskou van separatistische regio's in Oost-Oekraïne als onafhankelijke staten. De EU brengt volgens ingewijden nog geen zware economische strafmaatregelen in stelling, maar zou vooral betrokken personen willen treffen.

In de AEX was Besi de grootste stijger met een winst van 3,3 procent. Ook ASMI (plus 2,8 procent) en ASML (plus 2,5 procent) stonden in de kopgroep, net als bijvoorbeeld chemicaliëndistributeur IMCD die 3,3 procent aandikte en staalbedrijf ArcelorMittal dat 3 procent hoger werd gezet. Adyen kreeg er 0,9 procent bij. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway sloot de rij en verloor 3,3 procent.

In de MidKap was laadpalenfabrikant Alfen met een plus van 3,9 procent de koploper. Bodemonderzoeker Fugro was hekkensluiter en verloor 2,8 procent.

Winst Acomo

Noten- en zadenhandelaar Acomo won 0,4 procent na cijfers. De onderneming wist ondanks problemen in het internationale vervoer de winst en de omzet stevig op te voeren.

De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg met 2,1 procent tot 92,95 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, klom met 1,4 procent tot 96,71 dollar per vat. De euro was 1,1348 dollar waard, tegen 1,1338 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

2 minuten geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

18 minuten geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

38 minuten geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

1 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

1 uur geleden
Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

3 uur geleden