Bredewold wint ook tweede etappe rittenkoers Baskenland
BASAURO (ANP) - Mischa Bredewold heeft ook de tweede etappe van de Baskische rittenkoers Itzulia Women gewonnen. De wielrenster van SD Worx-Protime versloeg na een rit over 104 kilometer met start en finish in Basauro haar twee medevluchtsters. De Spaanse Mavi García werd tweede, voor de Française Juliette Labous.
Bredewold had vrijdag ook al de openingsrit gewonnen. De driedaagse koers eindigt zondag met een rit met start en finish in San Sebastian, met onderweg de beklimming van de Jaizkibel. Bredewold is de regerend Europees kampioene.
Demi Vollering viel net onder de top van de Urruztigaina, de zwaarste klim van de dag op een kleine 40 kilometer voor de finish, aan. In de afdaling kreeg de Nederlands kampioene gezelschap van twee Zwitserse rensters: haar ploeggenote Marlen Reusser en Elise Chabbey. Niet veel later sloot een groepje met onder anderen Pauliena Rooijakkers aan. Het achttal kon de voorsprong vooraan niet behouden, waarna eerst Labous aanviel en Bredewold en García niet veel later aansloten.
Vollering vierde
Het drietal bereikte met een kleine voorsprong de finish waar de Canadese Olivia Baril Vollering net van de vierde plaats afhield.
In het klassement leidt Bredewold. Ze heeft dankzij bonificaties vijftien seconden voorsprong op García en zestien op Labous. Vollering staat vierde op twintig tellen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
12 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
15 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geleden