Bredewold wint ook tweede etappe rittenkoers Baskenland
BASAURO (ANP) - Mischa Bredewold heeft ook de tweede etappe van de Baskische rittenkoers Itzulia Women gewonnen. De wielrenster van SD Worx-Protime versloeg na een rit over 104 kilometer met start en finish in Basauro haar twee medevluchtsters. De Spaanse Mavi García werd tweede, voor de Française Juliette Labous.
Bredewold had vrijdag ook al de openingsrit gewonnen. De driedaagse koers eindigt zondag met een rit met start en finish in San Sebastian, met onderweg de beklimming van de Jaizkibel. Bredewold is de regerend Europees kampioene.
Demi Vollering viel net onder de top van de Urruztigaina, de zwaarste klim van de dag op een kleine 40 kilometer voor de finish, aan. In de afdaling kreeg de Nederlands kampioene gezelschap van twee Zwitserse rensters: haar ploeggenote Marlen Reusser en Elise Chabbey. Niet veel later sloot een groepje met onder anderen Pauliena Rooijakkers aan. Het achttal kon de voorsprong vooraan niet behouden, waarna eerst Labous aanviel en Bredewold en García niet veel later aansloten.
Vollering vierde
Het drietal bereikte met een kleine voorsprong de finish waar de Canadese Olivia Baril Vollering net van de vierde plaats afhield.
In het klassement leidt Bredewold. Ze heeft dankzij bonificaties vijftien seconden voorsprong op García en zestien op Labous. Vollering staat vierde op twintig tellen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
3 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
5 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
8 uur geleden