Breder onderzoek naar vermeende kerstfeestjes op kantoor Johnson
LONDEN (ANP/RTR) - Het onderzoek dat de Britse premier Boris Johnson laat uitvoeren naar een vermeend kerstfeestje in zijn kantoor vorig jaar kijkt ook naar twee andere bijeenkomsten. Het gaat volgens een hoge regeringsmedewerker om een ander vermeend samenzijn op Downing Street op 27 november, en een bijeenkomst op een afdeling van het ministerie van Onderwijs op 10 december.
Het nieuws over het kerstfeestje op 18 december op Downing Street ontpopt zich tot een schandaal in het Verenigd Koninkrijk. Recent zijn beelden opgedoken waarin topmedewerkers van Johnson grappen maken over een kerstfeest op kantoor, waar grote verontwaardiging over is ontstaan. Feesten waren op dat moment niet toegestaan vanwege de strenge coronamaatregelen die in Engeland van kracht waren.
Adviseur Allegra Stratton, ex-woordvoerder en een vertrouweling van Johnson, was te zien in de video en stapte woensdag op. In een emotionele verklaring bood ze haar verontschuldigingen aan, maar het blijft onduidelijk of er daadwerkelijk een kerstborrel is georganiseerd.
Excuses
Johnson bood woensdag in het parlement ook excuses aan en stelt dat hem "herhaaldelijk is verzekerd" dat er geen feest heeft plaatsgevonden. Het onderzoek moet nu volgens hem uitsluitsel gaan geven, maar de oppositie heeft daar geen boodschap aan en zet de premier onder druk. "De premier is op heterdaad betrapt", zei Labourleider Keir Starmer. "Waarom maakt hij geen eind aan het onderzoek door dat gewoon toe te geven?"
De Britse politie stelde woensdag geen onderzoek te gaan doen naar het voorval. Maar topfunctionaris Michael Ellis van het 'Cabinet Office' van de premier zei donderdag dat de politie mogelijk alsnog wordt ingeschakeld. "Als tijdens het onderzoek enig bewijs naar voren komt van gedrag dat mogelijk een strafbaar feit is, wordt de zaak doorverwezen naar de politie", aldus Ellis.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.
4 uur geleden