Breder onderzoek naar vermeende kerstfeestjes op kantoor Johnson
LONDEN (ANP/RTR) - Het onderzoek dat de Britse premier Boris Johnson laat uitvoeren naar een vermeend kerstfeestje in zijn kantoor vorig jaar kijkt ook naar twee andere bijeenkomsten. Het gaat volgens een hoge regeringsmedewerker om een ander vermeend samenzijn op Downing Street op 27 november, en een bijeenkomst op een afdeling van het ministerie van Onderwijs op 10 december.
Het nieuws over het kerstfeestje op 18 december op Downing Street ontpopt zich tot een schandaal in het Verenigd Koninkrijk. Recent zijn beelden opgedoken waarin topmedewerkers van Johnson grappen maken over een kerstfeest op kantoor, waar grote verontwaardiging over is ontstaan. Feesten waren op dat moment niet toegestaan vanwege de strenge coronamaatregelen die in Engeland van kracht waren.
Adviseur Allegra Stratton, ex-woordvoerder en een vertrouweling van Johnson, was te zien in de video en stapte woensdag op. In een emotionele verklaring bood ze haar verontschuldigingen aan, maar het blijft onduidelijk of er daadwerkelijk een kerstborrel is georganiseerd.
Excuses
Johnson bood woensdag in het parlement ook excuses aan en stelt dat hem "herhaaldelijk is verzekerd" dat er geen feest heeft plaatsgevonden. Het onderzoek moet nu volgens hem uitsluitsel gaan geven, maar de oppositie heeft daar geen boodschap aan en zet de premier onder druk. "De premier is op heterdaad betrapt", zei Labourleider Keir Starmer. "Waarom maakt hij geen eind aan het onderzoek door dat gewoon toe te geven?"
De Britse politie stelde woensdag geen onderzoek te gaan doen naar het voorval. Maar topfunctionaris Michael Ellis van het 'Cabinet Office' van de premier zei donderdag dat de politie mogelijk alsnog wordt ingeschakeld. "Als tijdens het onderzoek enig bewijs naar voren komt van gedrag dat mogelijk een strafbaar feit is, wordt de zaak doorverwezen naar de politie", aldus Ellis.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
1 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
7 uur geleden