Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brede steun voor wet die online-kinderporno aanpakt

Brede steun voor wet die online-kinderporno aanpakt

DEN HAAG (ANP) - Een wet die online-kinderporno aanpakt, kan rekenen op brede steun in de Tweede Kamer. Alle Kamerleden die donderdag meededen aan een debat over het wetsvoorstel, spraken hun steun uit.

De wet regelt de oprichting van een Autoriteit Online Terroristisch en Kinderpornografisch Materiaal. Deze ATKM kan verschillende soorten internetdiensten dwingen om kinderporno ontoegankelijk te maken. Doet de dienst dat niet, dan kan een boete worden opgelegd.

Nederland staat in de wereldwijde top 2 van landen waar kinderporno op servers wordt opgeslagen, staat in de uitleg van de wet. Veel Kamerleden reageerden daar met afschuw op. "Een grote schandvlek voor ons land", zei Jesse Six Dijkstra (NSC). "Beschamend en pijnlijk", vond Harmen Krul (CDA). "Een duistere keerzijde van de goede digitale infrastructuur", zei Hanneke van der Werf (D66).

Meerdere Kamerleden hadden vragen over de deadline die de ATKM hanteert om kinderporno weg te halen. In de wet staat dat de autoriteit die termijn zelf mag bepalen, maar onder meer Ingrid Michon-Derkzen (VVD) wil dat daar een bovengrens op komt. "Ik zou het het liefst binnen één uur verwijderd willen hebben", zei ze. "Maar voor een hostingbedrijf moet het toch mogelijk zijn om binnen twaalf uur zo'n plaatje te verwijderen."

Meer uit Politiek

Minister Van den Brink vergroot kans op asiel voor Soedanezen

DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.

5 uur geleden
Steun in Tweede Kamer voor extra traumahelikopter vliegveld Teuge

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.

9 uur geleden
DENK dient wetsvoorstel in tegen discriminatie bij sollicitaties

DEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.

9 uur geleden
Lokale lijsttrekkers zien achteruitgang kwaliteit gemeenteraad

DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.

22 uur geleden
Kabinet werkt voorlopig geen wetgeving over pensioenleeftijd uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.

23 uur geleden
Nederland praat met Fransen over samenwerking op kernwapengebied

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Berendsen: repatriëren uit Midden-Oosten kan momenteel niet

DEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.

1 dag geleden