Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brede steun EU voor toetreding Bulgarije en Roemenië tot Schengen

Brede steun EU voor toetreding Bulgarije en Roemenië tot Schengen

STRAATSBURG (ANP) - De toetreding van Bulgarije en Roemenië tot het Schengengebied heeft brede steun in het Europees Parlement. Als ook de EU-lidstaten op 12 december hiermee instemmen, vervallen de controles aan de landsgrenzen van beide landen naar Schengenlanden waarschijnlijk op 1 januari. In het debat over de toetreding van beide landen bekritiseerden enkele Europarlementariërs de landen die weer grenscontroles hebben ingevoerd, zoals Duitsland, of gaan invoeren, zoals Nederland.

De Duitse Europarlementariër Birgit Sippel (sociaaldemocraten) riep deze landen op de interne grenscontroles in te trekken. Door de herinvoering van grenscontroles door deze landen is Schengen "niet meer doeltreffend", zei de Bulgaar Stanislav Stoyanov van de rechts-radicale Groep Europa van Soevereine Naties (ESN).

Partijgenoten van hem zijn tegen het openen van binnengrenzen, zolang de buitengrenzen niet veilig zijn, zo werd in het debat duidelijk. De rechts-radicale groep Patriotten voor Europa gaat niet akkoord.

Wachtkamer

"Schengen heeft gefaald", zei de Oostenrijkse Petra Steger van de Patriotten. Door het verdwijnen van de binnengrenzen en de slechte controle aan de buitengrenzen is nu sprake van "massa-immigratie".

De vele voorstanders van toetreding hadden wel kritiek op de lange tijd (dertien jaar) dat beide landen in de "wachtkamer" hebben gezeten om tot het Schengengebied te mogen toetreden. Nederland verzette zich er lang tegen, Oostenrijk deed dat tot vorige week vrijdag.

De uitbreiding met de twee landen is goed voor de burgers van beide landen, de interne markt en de economie van de Europese Unie, zei scheidend Eurocommissaris Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken). Dat beaamden ook de sociaaldemocraten en de Groenen. Europarlementariër Lena Dupont van de centrumrechtse EVP voegde toe dat het tijd is voor "meer en niet voor minder Europa".

Meer uit Buitenland

Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

1 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

2 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

2 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

4 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

4 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

8 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

8 uur geleden