Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brede steun EU voor toetreding Bulgarije en Roemenië tot Schengen

Brede steun EU voor toetreding Bulgarije en Roemenië tot Schengen

STRAATSBURG (ANP) - De toetreding van Bulgarije en Roemenië tot het Schengengebied heeft brede steun in het Europees Parlement. Als ook de EU-lidstaten op 12 december hiermee instemmen, vervallen de controles aan de landsgrenzen van beide landen naar Schengenlanden waarschijnlijk op 1 januari. In het debat over de toetreding van beide landen bekritiseerden enkele Europarlementariërs de landen die weer grenscontroles hebben ingevoerd, zoals Duitsland, of gaan invoeren, zoals Nederland.

De Duitse Europarlementariër Birgit Sippel (sociaaldemocraten) riep deze landen op de interne grenscontroles in te trekken. Door de herinvoering van grenscontroles door deze landen is Schengen "niet meer doeltreffend", zei de Bulgaar Stanislav Stoyanov van de rechts-radicale Groep Europa van Soevereine Naties (ESN).

Partijgenoten van hem zijn tegen het openen van binnengrenzen, zolang de buitengrenzen niet veilig zijn, zo werd in het debat duidelijk. De rechts-radicale groep Patriotten voor Europa gaat niet akkoord.

Wachtkamer

"Schengen heeft gefaald", zei de Oostenrijkse Petra Steger van de Patriotten. Door het verdwijnen van de binnengrenzen en de slechte controle aan de buitengrenzen is nu sprake van "massa-immigratie".

De vele voorstanders van toetreding hadden wel kritiek op de lange tijd (dertien jaar) dat beide landen in de "wachtkamer" hebben gezeten om tot het Schengengebied te mogen toetreden. Nederland verzette zich er lang tegen, Oostenrijk deed dat tot vorige week vrijdag.

De uitbreiding met de twee landen is goed voor de burgers van beide landen, de interne markt en de economie van de Europese Unie, zei scheidend Eurocommissaris Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken). Dat beaamden ook de sociaaldemocraten en de Groenen. Europarlementariër Lena Dupont van de centrumrechtse EVP voegde toe dat het tijd is voor "meer en niet voor minder Europa".

Meer uit Buitenland

Melania zit als eerste first lady VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".

2 uur geleden
Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

3 uur geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

3 uur geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

4 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

7 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

8 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

10 uur geleden