Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brede S&P 500 op Wall Street maakt eerdere verkoopgolf bijna goed

Brede S&P 500 op Wall Street maakt eerdere verkoopgolf bijna goed

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street sloten vrijdag met bescheiden winsten. De brede S&P 500-index won donderdag ook al flink, waardoor de graadmeter het eerdere zware koersverlies van de turbulente beursweek bijna volledig wist goed te maken.

De week begon met een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Maar het tij keerde en donderdag tekende de S&P 500 met een plus van 2,3 procent zelfs de grootste dagwinst op sinds november 2022.

De stemming werd toen gesteund door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen, waardoor de zorgen over een verslechtering van de Amerikaanse arbeidsmarkt en economie afnamen. Eind vorige week werden de zorgen over een recessie in de grootste economie ter wereld nog aangewakkerd door een zwakke banengroei.

Paramount

Vrijdag waren de koerswinsten een stuk bescheidener, maar het algehele sentiment was wel positief. De S&P 500 kreeg er 0,5 procent bij op 5344,16 punten. Verder ging ook techbeurs Nasdaq 0,5 procent omhoog, naar 16.745,30 punten. De bekende Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent in de plus op 39.497,54 punten. "De huidige marktomstandigheden zijn op zijn zachtst gezegd niet comfortabel", aldus een deskundige van de firma DataTrek Research. Toch lijkt de angst voor een recessie weer wat afgenomen. "Na een zware week putten we troost uit die boodschap."

Paramount Global behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een plus van bijna 1 procent. De Hollywoodstudio, die achter tal van grote films en televisiezenders als CBS, MTV en Nickelodeon zit, boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan verwacht. Paramount wist onder meer voor het eerst winst te boeken met zijn streamingdienst. De omzet viel echter fors lager uit dan voorzien, door lagere inkomsten uit tv-reclames en kabelabonnementen. Om kosten te besparen, gaat het bedrijf zo'n 2000 werknemers ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeelsbestand in de VS.

Verder schrapt autoconcern Stellantis, maker van onder meer de merken Jeep en RAM, 2450 banen in zijn fabriek in de buurt van Detroit. De in New York genoteerde aandelen van het bedrijf sloten meer dan 1 procent in de min. Bij fabrikant van netwerkapparatuur Cisco lijkt er eveneens weer een groot banenverlies te komen. De onderneming besloot in februari al om ongeveer 4000 banen te schrappen. Maar volgens persbureau Reuters moeten er waarschijnlijk duizenden arbeidsplaatsen extra uit. Het aandeel zakte bijna 1 procent.

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

15 minuten geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

3 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

4 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

5 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

6 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

6 uur geleden