Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brede S&P 500 op Wall Street maakt eerdere verkoopgolf bijna goed

Brede S&P 500 op Wall Street maakt eerdere verkoopgolf bijna goed

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street sloten vrijdag met bescheiden winsten. De brede S&P 500-index won donderdag ook al flink, waardoor de graadmeter het eerdere zware koersverlies van de turbulente beursweek bijna volledig wist goed te maken.

De week begon met een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Maar het tij keerde en donderdag tekende de S&P 500 met een plus van 2,3 procent zelfs de grootste dagwinst op sinds november 2022.

De stemming werd toen gesteund door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen, waardoor de zorgen over een verslechtering van de Amerikaanse arbeidsmarkt en economie afnamen. Eind vorige week werden de zorgen over een recessie in de grootste economie ter wereld nog aangewakkerd door een zwakke banengroei.

Paramount

Vrijdag waren de koerswinsten een stuk bescheidener, maar het algehele sentiment was wel positief. De S&P 500 kreeg er 0,5 procent bij op 5344,16 punten. Verder ging ook techbeurs Nasdaq 0,5 procent omhoog, naar 16.745,30 punten. De bekende Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent in de plus op 39.497,54 punten. "De huidige marktomstandigheden zijn op zijn zachtst gezegd niet comfortabel", aldus een deskundige van de firma DataTrek Research. Toch lijkt de angst voor een recessie weer wat afgenomen. "Na een zware week putten we troost uit die boodschap."

Paramount Global behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een plus van bijna 1 procent. De Hollywoodstudio, die achter tal van grote films en televisiezenders als CBS, MTV en Nickelodeon zit, boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan verwacht. Paramount wist onder meer voor het eerst winst te boeken met zijn streamingdienst. De omzet viel echter fors lager uit dan voorzien, door lagere inkomsten uit tv-reclames en kabelabonnementen. Om kosten te besparen, gaat het bedrijf zo'n 2000 werknemers ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeelsbestand in de VS.

Verder schrapt autoconcern Stellantis, maker van onder meer de merken Jeep en RAM, 2450 banen in zijn fabriek in de buurt van Detroit. De in New York genoteerde aandelen van het bedrijf sloten meer dan 1 procent in de min. Bij fabrikant van netwerkapparatuur Cisco lijkt er eveneens weer een groot banenverlies te komen. De onderneming besloot in februari al om ongeveer 4000 banen te schrappen. Maar volgens persbureau Reuters moeten er waarschijnlijk duizenden arbeidsplaatsen extra uit. Het aandeel zakte bijna 1 procent.

Meer uit Financieel

VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

5 minuten geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

48 minuten geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

1 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

1 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

1 uur geleden
Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

2 uur geleden
Bronnen: VS willen dat Europa met defensiegeld Huawei uitkoopt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.

2 uur geleden