Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brede S&P 500 op Wall Street maakt eerdere verkoopgolf bijna goed

Brede S&P 500 op Wall Street maakt eerdere verkoopgolf bijna goed

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street sloten vrijdag met bescheiden winsten. De brede S&P 500-index won donderdag ook al flink, waardoor de graadmeter het eerdere zware koersverlies van de turbulente beursweek bijna volledig wist goed te maken.

De week begon met een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Maar het tij keerde en donderdag tekende de S&P 500 met een plus van 2,3 procent zelfs de grootste dagwinst op sinds november 2022.

De stemming werd toen gesteund door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen, waardoor de zorgen over een verslechtering van de Amerikaanse arbeidsmarkt en economie afnamen. Eind vorige week werden de zorgen over een recessie in de grootste economie ter wereld nog aangewakkerd door een zwakke banengroei.

Paramount

Vrijdag waren de koerswinsten een stuk bescheidener, maar het algehele sentiment was wel positief. De S&P 500 kreeg er 0,5 procent bij op 5344,16 punten. Verder ging ook techbeurs Nasdaq 0,5 procent omhoog, naar 16.745,30 punten. De bekende Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent in de plus op 39.497,54 punten. "De huidige marktomstandigheden zijn op zijn zachtst gezegd niet comfortabel", aldus een deskundige van de firma DataTrek Research. Toch lijkt de angst voor een recessie weer wat afgenomen. "Na een zware week putten we troost uit die boodschap."

Paramount Global behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een plus van bijna 1 procent. De Hollywoodstudio, die achter tal van grote films en televisiezenders als CBS, MTV en Nickelodeon zit, boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan verwacht. Paramount wist onder meer voor het eerst winst te boeken met zijn streamingdienst. De omzet viel echter fors lager uit dan voorzien, door lagere inkomsten uit tv-reclames en kabelabonnementen. Om kosten te besparen, gaat het bedrijf zo'n 2000 werknemers ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeelsbestand in de VS.

Verder schrapt autoconcern Stellantis, maker van onder meer de merken Jeep en RAM, 2450 banen in zijn fabriek in de buurt van Detroit. De in New York genoteerde aandelen van het bedrijf sloten meer dan 1 procent in de min. Bij fabrikant van netwerkapparatuur Cisco lijkt er eveneens weer een groot banenverlies te komen. De onderneming besloot in februari al om ongeveer 4000 banen te schrappen. Maar volgens persbureau Reuters moeten er waarschijnlijk duizenden arbeidsplaatsen extra uit. Het aandeel zakte bijna 1 procent.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

5 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

5 uur geleden
Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

7 uur geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

8 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

10 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

10 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

11 uur geleden