Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brede oproep aan IMF voor extra steun aan armere landen

Brede oproep aan IMF voor extra steun aan armere landen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Armere landen die nog steeds worstelen met de coronapandemie en de economische effecten hiervan, hebben dringend extra financiële steun nodig. Dat vinden zestien maatschappelijke organisaties die er bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) op aandringen dat hiervoor 2,5 biljoen dollar, omgerekend ruim 2300 miljard euro, aan extra noodreserves wordt vrijgeven.

In een open brief wijzen de organisaties, waaronder Caritas Afrika, erop dat de problemen in veel armere landen de laatste tijd alleen maar zijn verergerd. Dat komt door de wereldwijd flink toegenomen energie- en voedselprijzen als gevolg van de oorlog in Oekraïne.

Vorig jaar heeft het IMF de noodreserves van aangesloten landen al met 650 miljard dollar verhoogd. Volgens de organisaties heeft dit veel landen geholpen bij het kopen van vaccins en het beperken van de schade voor hun economieën. Maar er zou nog meer hulp nodig zijn. Dat komt onder meer omdat een groot deel van het geld van vorig jaar zou zijn gegaan naar rijkere landen die het helemaal niet nodig hadden.

Dat laatste argument maakt een nieuwe soortgelijke actie van het IMF ook meteen erg lastig. Als het IMF weer noodreserves zou inzetten, zouden alle IMF-leden daarvan profiteren, dus ook bijvoorbeeld Rusland, China en Iran. Andere landen zouden zich daar waarschijnlijk tegen verzetten. De Verenigde Staten hebben al aangegeven tot het uiterste te willen gaan om te verhinderen dat Rusland eerder toegezegde reserves van het IMF te gelde zou kunnen maken.

Meer uit Financieel

Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

8 minuten geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

54 minuten geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

3 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

7 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

9 uur geleden