Bredase chatleverancier CM.com blijft sterk groeien
BREDA (ANP) - De Bredase leverancier van onder meer chatdiensten CM.com heeft opnieuw een goed kwartaal doorgemaakt. Ditmaal verdubbelde de omzet ruim vergeleken met een jaar eerder. Directeuren Jeroen van Glabbeek en Jörg de Graaf zeggen daar "best tevreden" mee te zijn. Volgens de directie presteerde het bedrijf goed "op alle fronten, in alle landen, met alle overnames en met alle producten".
CM.com levert vanuit zo’n 25 landen diensten voor klantcontact, zoals via chats en automatische sms-systemen. Voor de Nederlandse overheid, maar ook in het Midden-Oosten verzorgt het bedrijf bijvoorbeeld de berichten die mensen krijgen na het maken van een coronatest- of vaccinatie-afspraak. Ook is de in 1999 opgerichte onderneming actief in de betalings- en kaartverkoopindustrie.
De totale omzet groeide de afgelopen drie maanden met 119 procent op jaarbasis en bedroeg dik 62 miljoen euro. Dat is sterker dan verwacht en zorgt ervoor dat de verwachte omzetgroei voor dit kalenderjaar is verhoogd naar 55 tot 69 procent. De brutowinst was het afgelopen kwartaal ruim 15 miljoen euro, tegen bijna 6 miljoen euro eerder in dezelfde periode vorig jaar.
Evenementen
Hoewel het bedrijf profiteerde van de gevolgen van de coronapandemie, verwacht CM.com geen terugloop zodra alle maatregelen zijn opgeheven. "De kaartverkoop voor festivals en voetbalwedstrijden was de afgelopen tijd nog moeizaam, net als onze diensten voor de reissector", zeggen de directeuren. Ze verwachten dat het heropenen van die branches voor meer inkomsten zal zorgen.
De groei is in andere landen sterker dan in het thuisland. Sterke markten zijn volgens de directeuren de VS, Zuid-Europa en India. Uitbreidingen naar de grote landen Indonesië en Australië staan bovenaan het lijstje, hoewel dit nog niet concreet is. Als grootste groeimogelijkheid ziet CM.com het combineren van zijn diensten, door bijvoorbeeld via klantcontact verkregen gegevens in te zetten voor verkoopdoeleinden.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe speelpark Spelen bij Beelen in Rotterdam heeft op de openingsdag het maximale aantal bezoekers verwelkomd. De speellocatie is nog niet helemaal af, maar opende dinsdag al wel deels, "zodat kinderen uit Rotterdam-Zuid zo snel mogelijk kunnen komen spelen", aldus de organisatie.
50 minuten geledenREDMOND (ANP) - Techconcern Microsoft breidt zijn samenwerking met de Franse startup in kunstmatige intelligentie, Mistral, verder uit. Dat meldt Microsoft dinsdag. De nieuwe overeenkomst is gericht op de uitbreiding van de AI-infrastructuur in Europa. Financiële details rond de deal zijn niet bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen stegen in de afgelopen zeven handelsdagen met meer dan 20 procent en bereikten bijna het hoogste niveau sinds half maart. Het escalerende conflict in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de vooruitzichten voor het aanbod richting de winter verslechteren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden dinsdag weer op na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten en Iran in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens nieuwssite Axios proberen Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" echter een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de VS. Tijdens die afkoelingsperiode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.
1 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het tweede kwartaal opnieuw de verwachtingen van analisten overtroffen. Vooral de prestaties van het populaire kaartspel Magic: The Gathering dragen bij aan de sterke prestaties. Het bedrijf verhoogt daarom ook zijn prognose voor het hele jaar.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Een Zuid-Koreaanse rederij probeert bemanningsleden over te halen om door de Straat van Hormuz te varen. Sinokor Group biedt zes maanden extra salaris aan zeevarenden die aan boord stappen van een retourreis via de gevaarlijke zeestraat, blijkt uit een document dat door zakelijk persbureau Bloomberg is ingezien.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft een rechtszaak aangespannen tegen zijn Amerikaanse aartsrivaal Eli Lilly in de Verenigde Staten. Volgens het bedrijf is de reclame van Eli Lilly voor de populaire afslankinjectie Zepbound en het diabetesmedicijn Mounjaro misleidend. De reclamecampagnes zouden gebaseerd zijn op verouderde vergelijkingen op het gebied van gewichtsverlies.
2 uur geleden