Bredase atletiekclub was dicht tijdens ontvoering
BREDA (ANP) - De atletiekclub in Breda in de buurt waarvan zaterdagochtend iemand is ontvoerd, was gesloten toen dat incident plaatsvond. Dat meldt de vereniging op haar website. "Dit betekent dat de hekken naar het clubgebouw en de baan gesloten waren", aldus atletiekvereniging SPRINT. "Het incident gebeurde op de aangrenzende parkeerplaats die openbaar is."
De politie meldde zaterdagochtend dat rond middernacht een 24-jarige man was ontvoerd op de Dr. Schaepmanlaan in Breda, bij de atletiekvereniging. Die vereniging ligt naast het Mastbos in Breda en deelt een parkeerterrein met onder meer een hockeyclub, die ook op het terrein gevestigd is. Een ANP-fotograaf zag zaterdagochtend ook dat het onderzoek van de politie plaatsvond op dat parkeerterrein.
Volgens de atletiekvereniging is de parkeerplaats inmiddels geen plaats delict meer. De trainingen die zaterdagochtend gepland waren, kunnen daarom "veilig en zonder risico" doorgaan.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moeten snel weer kalmeren, zei demissionair financiënminister Eelco Heinen voorafgaand aan overleg in Brussel. Die spanningen zijn opgelopen door de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil de landen die de Deense soevereiniteit over Groenland steunen treffen met importheffingen van 10 procent.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.
3 uur geleden