
Bredanaar krijgt 20 jaar cel en tbs voor brandmoord garagehouder
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging gegeven aan de 52-jarige Bredanaar Janie H. vanwege moord. Hij heeft op 8 april vorig jaar in Breda de 49-jarige garagehouder Ger van Zundert gedood door hem in brand te steken.
Van Zundert werd voor de moord op een stoel vastgebonden, mishandeld en zijn ogen werden afgeplakt. Dat gebeurde nog door twee handlangers, die vooralsnog spoorloos zijn. Daarna kwam H. de garage binnen, haalde de tape van Van Zunderts ogen en zei dat hij hem in brand ging steken. Hij besprenkelde het slachtoffer met wasbenzine en stak hem in brand, terwijl hij ernaast een biertje dronk en een sigaretje rookte.
De rechtbank zei: "Deze brandmoord verdient zonder meer het predicaat sadistisch.’’
De opgelegde straf was ook door de officier van justitie geëist.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.
7 uur geledenBASEL (ANP) - Claude is geschrokken van de kritiek die hij afgelopen week ontving nadat woensdag de eerste bewegende beelden van zijn songfestivalrepetities naar buiten waren gekomen. Het Nederlandse team was namelijk heel tevreden met de eerste resultaten, zei de zanger zaterdag in de Zwitserse stad Basel tegen het ANP.
16 uur geledenWARMOND (ANP) - De controversiële criminoloog Wouter Buikhuisen is dinsdag op 91-jarige leeftijd in Warmond overleden. Dat meldt zijn uitvaartexecuteur zaterdag.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld om te demonstreren voor lagere huren. "Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe", stelt de organisatie. "Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!"
21 uur geledenLEMMER (ANP) - In Lemmer is de bestuurder van een scootmobiel overleden na een botsing met een vrachtauto, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de Plattedijk in de Friese plaats.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vier mannen zijn vrijdagavond in Amsterdam-Noord aangehouden na een schietpartij op de Disketteweg in Amsterdam-Noord. Rond 19.15 uur klonken daar schoten op straat en meteen reden verdachten weg in twee auto's. Agenten zetten de achtervolging in. Bij het schietincident zelf is niemand gewond geraakt.
23 uur geleden