Bredanaar botst op voorgevels met tank lachgas in auto
BREDA (ANP) - Een 29-jarige man uit Breda is zondagochtend in zijn woonplaats met zijn auto tegen de voorgevels van twee woningen gereden. De man, die een tank met twee liter lachgas tussen de beide voorstoelen had staan, reed vermoedelijk te hard. Van een pand raakte de voordeur, een ruit en een houten kozijn zwaar beschadigd. Van beide huizen lijken daarbij enkele muurstenen naar binnen te zijn gedrukt, meldt de politie.
Het voorval vond rond 06.40 uur plaats op de Fellenoordstraat. Omstanders hielpen de bestuurder uit de auto. De man had een schouder uit de kom en zou een elleboog hebben gebroken. Vermoedelijk had hij geen autogordel om.
De auto was zwaar beschadigd. Naast de tank met lachgas vond de politie bij de versnellingspook een kapotte zwarte ballon. Uit een blaasproef bleek dat de man niet onder invloed van alcohol was. Vermoedelijk kon de bestuurder door een te hoge snelheid de bocht niet maken, waarna hij tegen de voorgevels van de woning reed. De man heeft zijn rijbewijs moeten inleveren, wegens gevaarlijk rijgedrag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 uur geleden