Bredanaar botst op voorgevels met tank lachgas in auto
BREDA (ANP) - Een 29-jarige man uit Breda is zondagochtend in zijn woonplaats met zijn auto tegen de voorgevels van twee woningen gereden. De man, die een tank met twee liter lachgas tussen de beide voorstoelen had staan, reed vermoedelijk te hard. Van een pand raakte de voordeur, een ruit en een houten kozijn zwaar beschadigd. Van beide huizen lijken daarbij enkele muurstenen naar binnen te zijn gedrukt, meldt de politie.
Het voorval vond rond 06.40 uur plaats op de Fellenoordstraat. Omstanders hielpen de bestuurder uit de auto. De man had een schouder uit de kom en zou een elleboog hebben gebroken. Vermoedelijk had hij geen autogordel om.
De auto was zwaar beschadigd. Naast de tank met lachgas vond de politie bij de versnellingspook een kapotte zwarte ballon. Uit een blaasproef bleek dat de man niet onder invloed van alcohol was. Vermoedelijk kon de bestuurder door een te hoge snelheid de bocht niet maken, waarna hij tegen de voorgevels van de woning reed. De man heeft zijn rijbewijs moeten inleveren, wegens gevaarlijk rijgedrag.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.
2 uur geleden