Brazilië zeker van achtste finales door 1-0-zege op Zwitserland
AL WAKRAH (ANP) - Titelfavoriet Brazilië heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Tite versloeg Zwitserland door een laat doelpunt van middenvelder Casemiro: 1-0. Zonder de geblesseerde sterspeler Neymar creëerde Brazilië niet veel, maar de overwinning was alsnog verdiend.
Brazilië heeft door de eerdere zege op Servië nu 6 punten, Zwitserland staat tweede in de groep met 3 punten. Servië en Kameroen hebben allebei 1 punt en moeten hun laatste groepswedstrijd winnen om de knock-outfase te halen.
Eerder verzekerde titelverdediger Frankrijk zich al van de achtste finales.
Vinícius Júnior
Middenvelder Fred verving de met een enkelblessure kampende Neymar, maar zorgde voor minder gevaar dan de 30-jarige vedette van Paris Saint-Germain. Brazilië was afhankelijk van individuele acties van de vleugelspelers Raphinha en Vinícius Júnior, die af en toe ineens voor gevaar zorgden. Zo stond Vinícius Júnior na een klein halfuur ineens alleen voor de doelman, maar zijn inzet was te zwak.
In de 64e minuut scoorde Vinícius Júnior alsnog, maar de VAR constateerde buitenspel in aanloop naar het doelpunt. Tite bracht onder anderen oud-Ajacied Antony en Real Madrid-aanvaller Rodrygo in om alsnog iets te forceren en het was Rodrygo die de assist gaf op de enige treffer. Manchester United-middenvelder Casemiro schoot van binnen het strafschopgebied hard raak in de verre hoek.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
10 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
13 uur geleden