Brazilië zeker van achtste finales door 1-0-zege op Zwitserland
AL WAKRAH (ANP) - Titelfavoriet Brazilië heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Tite versloeg Zwitserland door een laat doelpunt van middenvelder Casemiro: 1-0. Zonder de geblesseerde sterspeler Neymar creëerde Brazilië niet veel, maar de overwinning was alsnog verdiend.
Brazilië heeft door de eerdere zege op Servië nu 6 punten, Zwitserland staat tweede in de groep met 3 punten. Servië en Kameroen hebben allebei 1 punt en moeten hun laatste groepswedstrijd winnen om de knock-outfase te halen.
Eerder verzekerde titelverdediger Frankrijk zich al van de achtste finales.
Vinícius Júnior
Middenvelder Fred verving de met een enkelblessure kampende Neymar, maar zorgde voor minder gevaar dan de 30-jarige vedette van Paris Saint-Germain. Brazilië was afhankelijk van individuele acties van de vleugelspelers Raphinha en Vinícius Júnior, die af en toe ineens voor gevaar zorgden. Zo stond Vinícius Júnior na een klein halfuur ineens alleen voor de doelman, maar zijn inzet was te zwak.
In de 64e minuut scoorde Vinícius Júnior alsnog, maar de VAR constateerde buitenspel in aanloop naar het doelpunt. Tite bracht onder anderen oud-Ajacied Antony en Real Madrid-aanvaller Rodrygo in om alsnog iets te forceren en het was Rodrygo die de assist gaf op de enige treffer. Manchester United-middenvelder Casemiro schoot van binnen het strafschopgebied hard raak in de verre hoek.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
11 uur geleden