Brazilië zeker van achtste finales door 1-0-zege op Zwitserland
AL WAKRAH (ANP) - Titelfavoriet Brazilië heeft zich geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Tite versloeg Zwitserland door een laat doelpunt van middenvelder Casemiro: 1-0. Zonder de geblesseerde sterspeler Neymar creëerde Brazilië niet veel, maar de overwinning was alsnog verdiend.
Brazilië heeft door de eerdere zege op Servië nu 6 punten, Zwitserland staat tweede in de groep met 3 punten. Servië en Kameroen hebben allebei 1 punt en moeten hun laatste groepswedstrijd winnen om de knock-outfase te halen.
Eerder verzekerde titelverdediger Frankrijk zich al van de achtste finales.
Vinícius Júnior
Middenvelder Fred verving de met een enkelblessure kampende Neymar, maar zorgde voor minder gevaar dan de 30-jarige vedette van Paris Saint-Germain. Brazilië was afhankelijk van individuele acties van de vleugelspelers Raphinha en Vinícius Júnior, die af en toe ineens voor gevaar zorgden. Zo stond Vinícius Júnior na een klein halfuur ineens alleen voor de doelman, maar zijn inzet was te zwak.
In de 64e minuut scoorde Vinícius Júnior alsnog, maar de VAR constateerde buitenspel in aanloop naar het doelpunt. Tite bracht onder anderen oud-Ajacied Antony en Real Madrid-aanvaller Rodrygo in om alsnog iets te forceren en het was Rodrygo die de assist gaf op de enige treffer. Manchester United-middenvelder Casemiro schoot van binnen het strafschopgebied hard raak in de verre hoek.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 minuten geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
3 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
15 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geleden