Brazilië wint ook tweede duel in kwalificatie WK voetbal
LIMA (ANP) - Brazilië heeft ook zijn tweede kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2026 gewonnen. Op de 5-1-overwinning op Bolivia van vrijdag volgde een benauwde 1-0-zege bij Peru. In de laatste minuut van de officiële speeltijd zorgde Paris Saint-Germain-verdediger Marquinhos met het hoofd voor de enige treffer. Alleen Argentinië, dat met 3-0 won van Bolivia, en Brazilië zijn nog zonder puntenverlies in de Zuid-Amerikaanse groep.
Interim-bondscoach Fernando Diniz zag zijn team in Lima weliswaar domineren, maar een voorsprong leverde dat overwicht lange tijd niet op. Doelpunten van Raphinha en Richarlison werden afgekeurd wegens buitenspel. "Ik ben blij met wat de ploeg heeft laten zien in beide wedstrijden. Vandaag was het lastig, we moesten er drie maken voordat we eindelijk op voorsprong stonden", keek Diniz, die Brazilië vermoedelijk niet langer dan een jaar zal coachen, terug.
Marquinhos kopte raak uit een voorzet van Neymar, zijn voormalig ploeggenoot bij PSG. "We hebben heel veel op standaardsituaties geoefend, dat heeft zich uitbetaald", aldus een opgeluchte Diniz. Die had eerder gezien dat het na het doelpunt van Richarlison zeven minuten had geduurd voordat de VAR tot het eindoordeel kwam dat er sprake was geweest van buitenspel.
Rechtstreeks
Argentinië had eerder op de avond met 3-0 gewonnen bij Bolivia. Uruguay verloor met 2-1 bij Ecuador. De ploeg van bondscoach Marcelo Bielsa, die de routiniers Edson Cavani en Luis Suárez niet had opgeroepen, was in de 38e minuut op voorsprong gekomen door een doelpunt van Agustín Canobbio. Maar twee doelpunten van Félix Torres, één kort voor rust en één erna, bezorgden Ecuador de winst. Chili en Colombia speelden met 0-0 gelijk, Venezuela versloeg Paraguay met 1-0 door een benutte strafschop van Salomon Rondon in de extra tijd.
Uit de groep van tien landen kwalificeren de eerste zes zich rechtstreeks voor het WK dat in 2026 in Canada, de Verenigde Staten en Mexico wordt gehouden.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
3 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
3 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
5 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
6 uur geleden