Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië wint ook tweede duel in kwalificatie WK voetbal

Brazilië wint ook tweede duel in kwalificatie WK voetbal

LIMA (ANP) - Brazilië heeft ook zijn tweede kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2026 gewonnen. Op de 5-1-overwinning op Bolivia van vrijdag volgde een benauwde 1-0-zege bij Peru. In de laatste minuut van de officiële speeltijd zorgde Paris Saint-Germain-verdediger Marquinhos met het hoofd voor de enige treffer. Alleen Argentinië, dat met 3-0 won van Bolivia, en Brazilië zijn nog zonder puntenverlies in de Zuid-Amerikaanse groep.

Interim-bondscoach Fernando Diniz zag zijn team in Lima weliswaar domineren, maar een voorsprong leverde dat overwicht lange tijd niet op. Doelpunten van Raphinha en Richarlison werden afgekeurd wegens buitenspel. "Ik ben blij met wat de ploeg heeft laten zien in beide wedstrijden. Vandaag was het lastig, we moesten er drie maken voordat we eindelijk op voorsprong stonden", keek Diniz, die Brazilië vermoedelijk niet langer dan een jaar zal coachen, terug.

Marquinhos kopte raak uit een voorzet van Neymar, zijn voormalig ploeggenoot bij PSG. "We hebben heel veel op standaardsituaties geoefend, dat heeft zich uitbetaald", aldus een opgeluchte Diniz. Die had eerder gezien dat het na het doelpunt van Richarlison zeven minuten had geduurd voordat de VAR tot het eindoordeel kwam dat er sprake was geweest van buitenspel.

Rechtstreeks

Argentinië had eerder op de avond met 3-0 gewonnen bij Bolivia. Uruguay verloor met 2-1 bij Ecuador. De ploeg van bondscoach Marcelo Bielsa, die de routiniers Edson Cavani en Luis Suárez niet had opgeroepen, was in de 38e minuut op voorsprong gekomen door een doelpunt van Agustín Canobbio. Maar twee doelpunten van Félix Torres, één kort voor rust en één erna, bezorgden Ecuador de winst. Chili en Colombia speelden met 0-0 gelijk, Venezuela versloeg Paraguay met 1-0 door een benutte strafschop van Salomon Rondon in de extra tijd.

Uit de groep van tien landen kwalificeren de eerste zes zich rechtstreeks voor het WK dat in 2026 in Canada, de Verenigde Staten en Mexico wordt gehouden.

Meer uit Voetbal

Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

1 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

2 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

2 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

3 uur geleden
Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

3 uur geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

7 uur geleden
Barcelona en Spanje wachten op nieuws over ernst blessure Yamal

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.

8 uur geleden