Brazilië wint ook tweede duel in kwalificatie WK voetbal
LIMA (ANP) - Brazilië heeft ook zijn tweede kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2026 gewonnen. Op de 5-1-overwinning op Bolivia van vrijdag volgde een benauwde 1-0-zege bij Peru. In de laatste minuut van de officiële speeltijd zorgde Paris Saint-Germain-verdediger Marquinhos met het hoofd voor de enige treffer. Alleen Argentinië, dat met 3-0 won van Bolivia, en Brazilië zijn nog zonder puntenverlies in de Zuid-Amerikaanse groep.
Interim-bondscoach Fernando Diniz zag zijn team in Lima weliswaar domineren, maar een voorsprong leverde dat overwicht lange tijd niet op. Doelpunten van Raphinha en Richarlison werden afgekeurd wegens buitenspel. "Ik ben blij met wat de ploeg heeft laten zien in beide wedstrijden. Vandaag was het lastig, we moesten er drie maken voordat we eindelijk op voorsprong stonden", keek Diniz, die Brazilië vermoedelijk niet langer dan een jaar zal coachen, terug.
Marquinhos kopte raak uit een voorzet van Neymar, zijn voormalig ploeggenoot bij PSG. "We hebben heel veel op standaardsituaties geoefend, dat heeft zich uitbetaald", aldus een opgeluchte Diniz. Die had eerder gezien dat het na het doelpunt van Richarlison zeven minuten had geduurd voordat de VAR tot het eindoordeel kwam dat er sprake was geweest van buitenspel.
Rechtstreeks
Argentinië had eerder op de avond met 3-0 gewonnen bij Bolivia. Uruguay verloor met 2-1 bij Ecuador. De ploeg van bondscoach Marcelo Bielsa, die de routiniers Edson Cavani en Luis Suárez niet had opgeroepen, was in de 38e minuut op voorsprong gekomen door een doelpunt van Agustín Canobbio. Maar twee doelpunten van Félix Torres, één kort voor rust en één erna, bezorgden Ecuador de winst. Chili en Colombia speelden met 0-0 gelijk, Venezuela versloeg Paraguay met 1-0 door een benutte strafschop van Salomon Rondon in de extra tijd.
Uit de groep van tien landen kwalificeren de eerste zes zich rechtstreeks voor het WK dat in 2026 in Canada, de Verenigde Staten en Mexico wordt gehouden.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
2 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
5 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
5 uur geleden