Brazilië wint ook tweede duel in kwalificatie WK voetbal
LIMA (ANP) - Brazilië heeft ook zijn tweede kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2026 gewonnen. Op de 5-1-overwinning op Bolivia van vrijdag volgde een benauwde 1-0-zege bij Peru. In de laatste minuut van de officiële speeltijd zorgde Paris Saint-Germain-verdediger Marquinhos met het hoofd voor de enige treffer. Alleen Argentinië, dat met 3-0 won van Bolivia, en Brazilië zijn nog zonder puntenverlies in de Zuid-Amerikaanse groep.
Interim-bondscoach Fernando Diniz zag zijn team in Lima weliswaar domineren, maar een voorsprong leverde dat overwicht lange tijd niet op. Doelpunten van Raphinha en Richarlison werden afgekeurd wegens buitenspel. "Ik ben blij met wat de ploeg heeft laten zien in beide wedstrijden. Vandaag was het lastig, we moesten er drie maken voordat we eindelijk op voorsprong stonden", keek Diniz, die Brazilië vermoedelijk niet langer dan een jaar zal coachen, terug.
Marquinhos kopte raak uit een voorzet van Neymar, zijn voormalig ploeggenoot bij PSG. "We hebben heel veel op standaardsituaties geoefend, dat heeft zich uitbetaald", aldus een opgeluchte Diniz. Die had eerder gezien dat het na het doelpunt van Richarlison zeven minuten had geduurd voordat de VAR tot het eindoordeel kwam dat er sprake was geweest van buitenspel.
Rechtstreeks
Argentinië had eerder op de avond met 3-0 gewonnen bij Bolivia. Uruguay verloor met 2-1 bij Ecuador. De ploeg van bondscoach Marcelo Bielsa, die de routiniers Edson Cavani en Luis Suárez niet had opgeroepen, was in de 38e minuut op voorsprong gekomen door een doelpunt van Agustín Canobbio. Maar twee doelpunten van Félix Torres, één kort voor rust en één erna, bezorgden Ecuador de winst. Chili en Colombia speelden met 0-0 gelijk, Venezuela versloeg Paraguay met 1-0 door een benutte strafschop van Salomon Rondon in de extra tijd.
Uit de groep van tien landen kwalificeren de eerste zes zich rechtstreeks voor het WK dat in 2026 in Canada, de Verenigde Staten en Mexico wordt gehouden.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
53 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
54 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
4 uur geleden