Brazilië swingt na rust en ziet Richarlison tweemaal scoren
DOHA (ANP) - Brazilië is de jacht op een zesde wereldtitel voortvarend begonnen. De favoriet van de bookmakers versloeg Servië (2-0) in het Lusail-stadion, waar op 18 december ook de finale op het programma staat. Richarlison was de grote man. De spits van Tottenham Hotspur scoorde tweemaal. Zijn laatste treffer, een halve omhaal, was van grote schoonheid.
Richarlison opende in de 62e minuut de score, nadat doelman Vanja Milinkovic-Savic een schot van Vinícius Júnior onvoldoende onder controle had gekregen. Zijn treffer in de 72e minuut kan over ruim drie weken weleens als mooiste van het toernooi worden verkozen.
Brazilïë creëerde voor rust weinig uitgespeelde mogelijkheden voor een ploeg die met vier steraanvallers speelt. De vijfvoudig wereldkampioen startte met Neymar, Richarlison, Raphinha en Vinícius Júnior. Bondscoach Tite heeft zoveel spitsen van wereldklasse dat hij na de 2-0 Antony, Gabriel Jesus, Rodrygo en Gabriel Martinelli kon laten invallen.
Servië had het duel in de eerste helft nog aardig onder controle, met Dusan Tadic (Ajax) en Nemanja Gudelj (oud-speler van NAC Breda, AZ en Ajax) op het veld. De Serviërs waren kansloos toen Brazilië na rust naar een hogere versnelling schakelde, tot tevredenheid van bijna alle fans in het stadion. Brazilië is niet alleen enorm populair in eigen land. Ook veel arbeidsmigranten in Qatar hebben een geel shirt aangeschaft.
Alex Sandro schoot eerst nog op de paal voordat Richarlison het enorme overwicht van Brazilië na rust met twee treffers bekroonde. Casemiro was in de slotfase dichtbij een derde treffer maar raakte de lat.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste helft van het seizoen afgesloten met een gelijkspel tegen FC Twente (1-1). De ploeg van Robin van Persie zag de achterstand op koploper PSV groeien naar 11 punten. Feyenoord heeft 5 punten meer dan het als derde geklasseerde Ajax.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles en FC Groningen hebben op de laatste speeldag van de eerste helft van de competitie gelijkgespeeld. Het Eredivisieduel in de Adelaarshorst eindigde in 1-1. Het was de vijfde keer op rij dat Go Ahead Eagles geen competitiewedstrijd wist te winnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na afloop van de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) kritisch over de eerste helft. "Het was nu de derde wedstrijd op rij dat we goed begonnen en daarna terugvielen", aldus Bosz, die daarmee doelde op de duels met Heracles Almelo en GVVV.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.
4 uur geleden