Brazilië swingt na rust en ziet Richarlison tweemaal scoren
DOHA (ANP) - Brazilië is de jacht op een zesde wereldtitel voortvarend begonnen. De favoriet van de bookmakers versloeg Servië (2-0) in het Lusail-stadion, waar op 18 december ook de finale op het programma staat. Richarlison was de grote man. De spits van Tottenham Hotspur scoorde tweemaal. Zijn laatste treffer, een halve omhaal, was van grote schoonheid.
Richarlison opende in de 62e minuut de score, nadat doelman Vanja Milinkovic-Savic een schot van Vinícius Júnior onvoldoende onder controle had gekregen. Zijn treffer in de 72e minuut kan over ruim drie weken weleens als mooiste van het toernooi worden verkozen.
Brazilïë creëerde voor rust weinig uitgespeelde mogelijkheden voor een ploeg die met vier steraanvallers speelt. De vijfvoudig wereldkampioen startte met Neymar, Richarlison, Raphinha en Vinícius Júnior. Bondscoach Tite heeft zoveel spitsen van wereldklasse dat hij na de 2-0 Antony, Gabriel Jesus, Rodrygo en Gabriel Martinelli kon laten invallen.
Servië had het duel in de eerste helft nog aardig onder controle, met Dusan Tadic (Ajax) en Nemanja Gudelj (oud-speler van NAC Breda, AZ en Ajax) op het veld. De Serviërs waren kansloos toen Brazilië na rust naar een hogere versnelling schakelde, tot tevredenheid van bijna alle fans in het stadion. Brazilië is niet alleen enorm populair in eigen land. Ook veel arbeidsmigranten in Qatar hebben een geel shirt aangeschaft.
Alex Sandro schoot eerst nog op de paal voordat Richarlison het enorme overwicht van Brazilië na rust met twee treffers bekroonde. Casemiro was in de slotfase dichtbij een derde treffer maar raakte de lat.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
13 uur geleden