Brazilië swingt na rust en ziet Richarlison tweemaal scoren
DOHA (ANP) - Brazilië is de jacht op een zesde wereldtitel voortvarend begonnen. De favoriet van de bookmakers versloeg Servië (2-0) in het Lusail-stadion, waar op 18 december ook de finale op het programma staat. Richarlison was de grote man. De spits van Tottenham Hotspur scoorde tweemaal. Zijn laatste treffer, een halve omhaal, was van grote schoonheid.
Richarlison opende in de 62e minuut de score, nadat doelman Vanja Milinkovic-Savic een schot van Vinícius Júnior onvoldoende onder controle had gekregen. Zijn treffer in de 72e minuut kan over ruim drie weken weleens als mooiste van het toernooi worden verkozen.
Brazilïë creëerde voor rust weinig uitgespeelde mogelijkheden voor een ploeg die met vier steraanvallers speelt. De vijfvoudig wereldkampioen startte met Neymar, Richarlison, Raphinha en Vinícius Júnior. Bondscoach Tite heeft zoveel spitsen van wereldklasse dat hij na de 2-0 Antony, Gabriel Jesus, Rodrygo en Gabriel Martinelli kon laten invallen.
Servië had het duel in de eerste helft nog aardig onder controle, met Dusan Tadic (Ajax) en Nemanja Gudelj (oud-speler van NAC Breda, AZ en Ajax) op het veld. De Serviërs waren kansloos toen Brazilië na rust naar een hogere versnelling schakelde, tot tevredenheid van bijna alle fans in het stadion. Brazilië is niet alleen enorm populair in eigen land. Ook veel arbeidsmigranten in Qatar hebben een geel shirt aangeschaft.
Alex Sandro schoot eerst nog op de paal voordat Richarlison het enorme overwicht van Brazilië na rust met twee treffers bekroonde. Casemiro was in de slotfase dichtbij een derde treffer maar raakte de lat.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden