Brazilië pakt vijftal op voor plannen van coup en moord Lula
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De Braziliaanse politie heeft vijf mensen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij een vermeende couppoging in 2022. Zij zouden van plan zijn geweest Luiz Inácio Lula da Silva te vermoorden, weken voordat hij het presidentschap op zich zou nemen. Lula's vicepresident Geraldo Alckmin was ook een doelwit.
De staatsgreep stond volgens de politie gepland voor 15 december 2022. Naast de arrestaties is opdracht gegeven voor huiszoekingsbevelen en andere maatregelen. De verdachten mogen geen contact met elkaar hebben en het land niet verlaten. Een politiebron meldt dat vier van de verdachten militairen zijn die ingezet waren als beveiligers op de G20-top deze week in Rio de Janeiro. De vijfde verdachte zou een politieagent zijn.
De linkse politicus won de presidentsverkiezingen in oktober 2022 en werd in januari 2023 president. Hij was de opvolger van de rechts-populistische Jair Bolsonaro, die vlak voor de machtsoverdracht naar de Verenigde Staten vertrok en pas na drie maanden terugkeerde naar Brazilië.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
4 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.
4 uur geleden