Brazilië pakt vijftal op voor plannen van coup en moord Lula
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De Braziliaanse politie heeft vijf mensen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij een vermeende couppoging in 2022. Zij zouden van plan zijn geweest Luiz Inácio Lula da Silva te vermoorden, weken voordat hij het presidentschap op zich zou nemen. Lula's vicepresident Geraldo Alckmin was ook een doelwit.
De staatsgreep stond volgens de politie gepland voor 15 december 2022. Naast de arrestaties is opdracht gegeven voor huiszoekingsbevelen en andere maatregelen. De verdachten mogen geen contact met elkaar hebben en het land niet verlaten. Een politiebron meldt dat vier van de verdachten militairen zijn die ingezet waren als beveiligers op de G20-top deze week in Rio de Janeiro. De vijfde verdachte zou een politieagent zijn.
De linkse politicus won de presidentsverkiezingen in oktober 2022 en werd in januari 2023 president. Hij was de opvolger van de rechts-populistische Jair Bolsonaro, die vlak voor de machtsoverdracht naar de Verenigde Staten vertrok en pas na drie maanden terugkeerde naar Brazilië.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
33 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
1 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
3 uur geleden