Brazilië pakt vijftal op voor plannen van coup en moord Lula
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De Braziliaanse politie heeft vijf mensen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij een vermeende couppoging in 2022. Zij zouden van plan zijn geweest Luiz Inácio Lula da Silva te vermoorden, weken voordat hij het presidentschap op zich zou nemen. Lula's vicepresident Geraldo Alckmin was ook een doelwit.
De staatsgreep stond volgens de politie gepland voor 15 december 2022. Naast de arrestaties is opdracht gegeven voor huiszoekingsbevelen en andere maatregelen. De verdachten mogen geen contact met elkaar hebben en het land niet verlaten. Een politiebron meldt dat vier van de verdachten militairen zijn die ingezet waren als beveiligers op de G20-top deze week in Rio de Janeiro. De vijfde verdachte zou een politieagent zijn.
De linkse politicus won de presidentsverkiezingen in oktober 2022 en werd in januari 2023 president. Hij was de opvolger van de rechts-populistische Jair Bolsonaro, die vlak voor de machtsoverdracht naar de Verenigde Staten vertrok en pas na drie maanden terugkeerde naar Brazilië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
4 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
6 uur geleden