Brazilië opent WK-kwalificatie met ruime zege
SÃO PAULO (ANP) - Brazilië is goed begonnen aan de kwalificatiereeks voor het WK voetbal van 2022 in Qatar. Met een van een rugblessure herstelde sterspeler Neymar versloeg de 'Seleção' in São Paulo, waar het hevig regende, Bolivia met 5-0.
Bij de rust leidde de thuisploeg met 2-0 door doelpunten van Marquinhos, ploeggenoot van Neymar bij Paris Saint-Germain, en Liverpool-aanvaller Roberto Firmino. Nogmaals Firmino, een eigen doelpunt van José María Carrasco en een treffer van Barcelona-middenvelder Philippe Coutinho bepaalden de eindstand op 5-0. Dinsdag speelt Brazilië een uitwedstrijd tegen Peru, een land dat zwaar getroffen is door de coronapandemie. De kwalificatiewedstrijden in Zuid-Amerika gaan gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.
Colombia besliste het duel met Venezuela al in de eerste helft. In een leeg stadion in Barranquilla waren het twee aanvallers van Atalanta Bergamo die voor de doelpunten zorgden. Duván Zapata opende na ruim een kwartier de score, Luis Muriel zorgde met twee treffers voor een veilige marge bij de rust: 3-0. Nog voor die doelpunten was er grote ontzetting geweest over een blessure van oud-PSV'er Santiago Arias. Die ging na een tackle van Darwin Machis naar de grond met vermoedelijk een gebroken enkel. Het leidde tot tranen bij enkele spelers. De geschrokken dader kreeg aanvankelijk rood maar werd na ingrijpen van de VAR met een gele kaart bestraft.
Colombia speelt dinsdag een uitwedstrijd tegen Chili. De tien Zuid-Amerikaanse landen spelen een competitie waarna de top 4 zich rechtstreeks plaatst voor het WK.
Meer uit Voetbal
GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
52 minuten geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
8 uur geleden