Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië opent WK-kwalificatie met ruime zege

Brazilië opent WK-kwalificatie met ruime zege

SÃO PAULO (ANP) - Brazilië is goed begonnen aan de kwalificatiereeks voor het WK voetbal van 2022 in Qatar. Met een van een rugblessure herstelde sterspeler Neymar versloeg de 'Seleção' in São Paulo, waar het hevig regende, Bolivia met 5-0.

Bij de rust leidde de thuisploeg met 2-0 door doelpunten van Marquinhos, ploeggenoot van Neymar bij Paris Saint-Germain, en Liverpool-aanvaller Roberto Firmino. Nogmaals Firmino, een eigen doelpunt van José María Carrasco en een treffer van Barcelona-middenvelder Philippe Coutinho bepaalden de eindstand op 5-0. Dinsdag speelt Brazilië een uitwedstrijd tegen Peru, een land dat zwaar getroffen is door de coronapandemie. De kwalificatiewedstrijden in Zuid-Amerika gaan gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

Colombia besliste het duel met Venezuela al in de eerste helft. In een leeg stadion in Barranquilla waren het twee aanvallers van Atalanta Bergamo die voor de doelpunten zorgden. Duván Zapata opende na ruim een kwartier de score, Luis Muriel zorgde met twee treffers voor een veilige marge bij de rust: 3-0. Nog voor die doelpunten was er grote ontzetting geweest over een blessure van oud-PSV'er Santiago Arias. Die ging na een tackle van Darwin Machis naar de grond met vermoedelijk een gebroken enkel. Het leidde tot tranen bij enkele spelers. De geschrokken dader kreeg aanvankelijk rood maar werd na ingrijpen van de VAR met een gele kaart bestraft.

Colombia speelt dinsdag een uitwedstrijd tegen Chili. De tien Zuid-Amerikaanse landen spelen een competitie waarna de top 4 zich rechtstreeks plaatst voor het WK.

Meer uit Voetbal

Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

1 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

15 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

17 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

17 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

18 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

19 uur geleden