Brazilië met routinier Dani Alves tegen Kameroen
LUSAIL (ANP) - Brazilië speelt vrijdagavond op het WK voetbal in Qatar met routinier Dani Alves in het laatste groepsduel met Kameroen. De 39-jarige verdediger mag meedoen, omdat bondscoach Tite meerdere 'vaste' spelers rust geeft. Brazilië is al geplaatst voor de achtste finales.
"Ik speel al zestien jaar voor de nationale formatie en ik ben nog steeds zeer gemotiveerd", zei de voormalige speler van onder meer Barcelona in aanloop naar de wedstrijd, waarin hij ook nog eens aanvoerder is. "Of je jong of oud bent is onbelangrijk. Het gaat erom of je goed genoeg bent."
Ook voormalig Ajacied Antony, die dit toernooi al wel eerder in actie kwam, staat in de basis. Ederson van Manchester City verdedigt het doel, in plaats van Alisson van Liverpool. In totaal heeft Tite negen wijzigingen aangebracht.
Sterspeler Neymar ontbreekt nog steeds bij Brazilië wegens een blessure aan een enkel. Ook Danilo (eveneens enkel) en Alex Sandro (spierblessure) zijn niet beschikbaar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
22 minuten geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
12 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
17 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
17 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
18 uur geleden