
Brazilië meldt recordaantal nieuwe coronabesmettingen
RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Brazilië heeft de grootste stijging van het aantal coronabesmettingen gemeld sinds het begin van de epidemie. Bij nog eens 67.860 mensen is vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid.
In het grootste land van Zuid-Amerika zijn in totaal al 2,2 miljoen besmettingen vastgesteld. Het daadwerkelijke aantal coronagevallen in het 210 miljoen inwoners tellende Brazilië ligt vermoedelijk veel hoger, omdat niet iedereen met het virus wordt getest. Het dodental staat op ruim 82.000.
Een van de patiënten is president Jair Bolsonaro, die het virus eerder heeft afgedaan als een "griepje". Hij stond huiverig tegenover maatregelen om verspreiding te voorkomen omdat hij vreesde voor grote economische schade.
De 65-jarige Bolsonaro werd eerder deze maand positief getest op het virus. Het zou relatief goed met hem gaan. Hij heeft volgens CNN Brazil geen koorts en zijn ademhaling, hartslag en bloeddruk zouden normaal zijn.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.
6 uur geledenTOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.
8 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft Cambodja beschuldigd van het schenden van het bestand, voor de tweede dag op rij. De schendingen zouden op drie locaties langs de betwiste grens hebben plaatsgevonden. Cambodja ontkent.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland en enkele andere EU-landen, waaronder Italië, blokkeren een voorstel om Israël strafmaatregelen op te leggen om de humanitaire noodsituatie in de Gazastrook. Dat melden diplomaten aan persbureau dpa.
11 uur geleden