Brazilië meldt opnieuw recordaantal coronadoden
BRASILIA (ANP) - In Brazilië zijn dinsdag 881 nieuwe coronadoden gemeld door de autoriteiten. Niet eerder was het dagelijkse aantal mensen dat overleed aan het virus zo hoog.
De coronacijfers blijven sterk toenemen in Brazilië. Van maandag op dinsdag kwamen er volgens de regering 9258 nieuwe besmettingsgevallen bij. In twee weken tijd is het totaalaantal bekende besmettingen bijna verdubbeld tot ruim 177.000.
In totaal zijn nu 12.400 mensen in het Zuid-Amerikaanse land gestorven aan het longvirus. Volgens medische experts liggen de werkelijke getallen waarschijnlijk een stuk hoger, doordat het land niet goed in staat is op grote schaal te testen.
Meerdere Braziliaanse gouverneurs en burgemeesters hebben strengere maatregelen ingesteld om de uitbraak van het virus in te dammen. In de staten São Paolo en Rio de Janeiro, die het hardst getroffen zijn door de coronapandemie, is de eerder ingestelde quarantaine verlengd tot 31 mei. In steden in het noorden en noordoosten van Brazilië zijn nog strengere lockdownmaatregelen ingesteld.
President Jair Bolsonaro is fel tegenstander van de stappen die staten en steden nemen om het virus te beteugelen. Bolsonaro noemde de ziekte eerder een "griepje" en vreest dat de maatregelen rampzalige gevolgen kunnen hebben voor de economie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
46 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
2 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
5 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
8 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
10 uur geleden