Brazilië meldt opnieuw recordaantal coronadoden
BRASILIA (ANP) - In Brazilië zijn dinsdag 881 nieuwe coronadoden gemeld door de autoriteiten. Niet eerder was het dagelijkse aantal mensen dat overleed aan het virus zo hoog.
De coronacijfers blijven sterk toenemen in Brazilië. Van maandag op dinsdag kwamen er volgens de regering 9258 nieuwe besmettingsgevallen bij. In twee weken tijd is het totaalaantal bekende besmettingen bijna verdubbeld tot ruim 177.000.
In totaal zijn nu 12.400 mensen in het Zuid-Amerikaanse land gestorven aan het longvirus. Volgens medische experts liggen de werkelijke getallen waarschijnlijk een stuk hoger, doordat het land niet goed in staat is op grote schaal te testen.
Meerdere Braziliaanse gouverneurs en burgemeesters hebben strengere maatregelen ingesteld om de uitbraak van het virus in te dammen. In de staten São Paolo en Rio de Janeiro, die het hardst getroffen zijn door de coronapandemie, is de eerder ingestelde quarantaine verlengd tot 31 mei. In steden in het noorden en noordoosten van Brazilië zijn nog strengere lockdownmaatregelen ingesteld.
President Jair Bolsonaro is fel tegenstander van de stappen die staten en steden nemen om het virus te beteugelen. Bolsonaro noemde de ziekte eerder een "griepje" en vreest dat de maatregelen rampzalige gevolgen kunnen hebben voor de economie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
9 uur geleden