Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië maakt raad voor Amazone om regenwoud te beschermen

Brazilië maakt raad voor Amazone om regenwoud te beschermen

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro richt een raad voor de Amazone op om het Braziliaanse regenwoud te beschermen. Die nieuwe raad moet volgens het staatshoofd ook zorg dragen voor de duurzame ontwikkeling van het bos.

Vicepresident Hamilton Mourao wordt de baas van de raad. "Hij gaat maatregelen overzien waar meerdere ministeries bij betrokken zijn", aldus de president.

Bolsonaro zegt het regenwoud te willen beschermen, maar hij wil het gebied ook economisch ontwikkelen. Internationaal is er veel kritiek op het milieubeleid van Bolsonaro. Sinds hij in januari 2018 aan de macht kwam zijn er veel meer bosbranden en is er meer regenwoud gekapt.

Internationale hulp

Brazilië weigerde internationale hulp in de strijd tegen bosbranden, vanwege kritiek van leiders van andere landen, zoals de Franse president Emmanuel Macron. Later accepteerde Bolsonaro de miljoenen aan steun toch.

In Brazilië worden elk jaar grote stukken regenwoud platgebrand om landbouwgrond van te maken. Door de droogte verspreidt het vuur zich vaak snel.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

2 uur geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

4 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

5 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

8 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

10 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

11 uur geleden