Brazilië maakt raad voor Amazone om regenwoud te beschermen
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro richt een raad voor de Amazone op om het Braziliaanse regenwoud te beschermen. Die nieuwe raad moet volgens het staatshoofd ook zorg dragen voor de duurzame ontwikkeling van het bos.
Vicepresident Hamilton Mourao wordt de baas van de raad. "Hij gaat maatregelen overzien waar meerdere ministeries bij betrokken zijn", aldus de president.
Bolsonaro zegt het regenwoud te willen beschermen, maar hij wil het gebied ook economisch ontwikkelen. Internationaal is er veel kritiek op het milieubeleid van Bolsonaro. Sinds hij in januari 2018 aan de macht kwam zijn er veel meer bosbranden en is er meer regenwoud gekapt.
Internationale hulp
Brazilië weigerde internationale hulp in de strijd tegen bosbranden, vanwege kritiek van leiders van andere landen, zoals de Franse president Emmanuel Macron. Later accepteerde Bolsonaro de miljoenen aan steun toch.
In Brazilië worden elk jaar grote stukken regenwoud platgebrand om landbouwgrond van te maken. Door de droogte verspreidt het vuur zich vaak snel.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
6 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
9 uur geleden