Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië maakt raad voor Amazone om regenwoud te beschermen

Brazilië maakt raad voor Amazone om regenwoud te beschermen

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro richt een raad voor de Amazone op om het Braziliaanse regenwoud te beschermen. Die nieuwe raad moet volgens het staatshoofd ook zorg dragen voor de duurzame ontwikkeling van het bos.

Vicepresident Hamilton Mourao wordt de baas van de raad. "Hij gaat maatregelen overzien waar meerdere ministeries bij betrokken zijn", aldus de president.

Bolsonaro zegt het regenwoud te willen beschermen, maar hij wil het gebied ook economisch ontwikkelen. Internationaal is er veel kritiek op het milieubeleid van Bolsonaro. Sinds hij in januari 2018 aan de macht kwam zijn er veel meer bosbranden en is er meer regenwoud gekapt.

Internationale hulp

Brazilië weigerde internationale hulp in de strijd tegen bosbranden, vanwege kritiek van leiders van andere landen, zoals de Franse president Emmanuel Macron. Later accepteerde Bolsonaro de miljoenen aan steun toch.

In Brazilië worden elk jaar grote stukken regenwoud platgebrand om landbouwgrond van te maken. Door de droogte verspreidt het vuur zich vaak snel.

Meer uit Buitenland

Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

32 minuten geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

35 minuten geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

3 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

3 uur geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

4 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

5 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

6 uur geleden