Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië komt ook met heffingen als Trump tarieven oplegt

Brazilië komt ook met heffingen als Trump tarieven oplegt

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Brazilië komt met vergeldingsmaatregelen als de Amerikaanse president Donald Trump besluit importheffingen op te leggen op producten uit de grootste economie van Latijns-Amerika. Met dat dreigement is de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva gekomen.

"Het is heel simpel: als hij Braziliaanse producten belast, zullen wij hetzelfde doen", zei Lula tijdens een persconferentie in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia. Daarmee reageerde hij op recente dreigementen van Trump richting onder meer Brazilië.

"China is een enorme tariefmaker, en India, Brazilië, zoveel landen", verklaarde Trump maandag. "We gaan dat niet langer laten gebeuren, want we gaan Amerika op de eerste plaats zetten."

Panamakanaal

Toch is Lula niet uit op een conflict. Hij benadrukte dat hij liever "onze relatie met de Verenigde Staten zou verbeteren" en de handelsbetrekkingen zou versterken met de op een na grootste handelspartner na China. "Ik wil de Verenigde Staten respecteren en dat Trump Brazilië respecteert. Dat is alles."

De Verenigde Staten zijn een grote afnemer van Braziliaanse olie, staalproducten, koffie, vliegtuigen en sinaasappelsap. Brazilië koopt onder meer Amerikaanse energieproducten, farmaceutische goederen en vliegtuigonderdelen.

De Braziliaanse president verwees ook naar Trumps opmerkingen dat hij van plan is het Panamakanaal terug te nemen of de controle over Groenland te krijgen. "Hij moet gewoon de soevereiniteit van andere landen respecteren", aldus Lula.

Meer uit Financieel

Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

44 minuten geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

1 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

3 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

5 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

6 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

7 uur geleden