Brazilië klopt Ecuador in WK-kwalificatie
PORTO ALEGRE (ANP) - Brazilië heeft in de strijd om kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar de vijfde zege in vijf duels geboekt. Tegen Ecuador won de ploeg van bondscoach Tite met 2-0. Neymar maakte de tweede treffer uit een omstreden strafschop.
Aanval Richarlison had in de 65e minuut de score geopend van het duel dat in Porto Alegre vanwege de coronamaatregelen zonder publiek werd gespeeld. In de blessuretijd zette scheidsrechter Alexis Herrera een vrije trap net buiten het strafschopgebied na minutenlang overleg met de VAR om in een penalty. Neymar zag zijn inzet, na een haperende aanloop, gestopt door doelman Alexander Dominguez. Het spel ging door tot Herrera floot, na ingefluisterd te zijn door de VAR, om de strafschop over te laten nemen. Dominguez had te vroeg bewogen. Neymar schoot in tweede instantie wel raak.
Brazilië staat met 15 punten inmiddels riant aan de leiding in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep. Argentinië, dat donderdag op 1-1 bleef steken tegen Chili, is tweede op 4 punten. Ecuador staat op de derde plaats met 9 punten. De top 4 plaatst zich rechtstreeks voor het WK. De nummer 5 speelt play-offs.
Dinsdag speelt Brazilië een uitwedstrijd tegen Paraguay.
Meer uit Voetbal
CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
4 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
6 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
7 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
9 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.
10 uur geleden