Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië klopt Ecuador in WK-kwalificatie

Brazilië klopt Ecuador in WK-kwalificatie

PORTO ALEGRE (ANP) - Brazilië heeft in de strijd om kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar de vijfde zege in vijf duels geboekt. Tegen Ecuador won de ploeg van bondscoach Tite met 2-0. Neymar maakte de tweede treffer uit een omstreden strafschop.

Aanval Richarlison had in de 65e minuut de score geopend van het duel dat in Porto Alegre vanwege de coronamaatregelen zonder publiek werd gespeeld. In de blessuretijd zette scheidsrechter Alexis Herrera een vrije trap net buiten het strafschopgebied na minutenlang overleg met de VAR om in een penalty. Neymar zag zijn inzet, na een haperende aanloop, gestopt door doelman Alexander Dominguez. Het spel ging door tot Herrera floot, na ingefluisterd te zijn door de VAR, om de strafschop over te laten nemen. Dominguez had te vroeg bewogen. Neymar schoot in tweede instantie wel raak.

Brazilië staat met 15 punten inmiddels riant aan de leiding in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep. Argentinië, dat donderdag op 1-1 bleef steken tegen Chili, is tweede op 4 punten. Ecuador staat op de derde plaats met 9 punten. De top 4 plaatst zich rechtstreeks voor het WK. De nummer 5 speelt play-offs.

Dinsdag speelt Brazilië een uitwedstrijd tegen Paraguay.

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

5 minuten geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

6 minuten geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

41 minuten geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

1 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

1 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

1 uur geleden