Brazilië klopt Ecuador in WK-kwalificatie
PORTO ALEGRE (ANP) - Brazilië heeft in de strijd om kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar de vijfde zege in vijf duels geboekt. Tegen Ecuador won de ploeg van bondscoach Tite met 2-0. Neymar maakte de tweede treffer uit een omstreden strafschop.
Aanval Richarlison had in de 65e minuut de score geopend van het duel dat in Porto Alegre vanwege de coronamaatregelen zonder publiek werd gespeeld. In de blessuretijd zette scheidsrechter Alexis Herrera een vrije trap net buiten het strafschopgebied na minutenlang overleg met de VAR om in een penalty. Neymar zag zijn inzet, na een haperende aanloop, gestopt door doelman Alexander Dominguez. Het spel ging door tot Herrera floot, na ingefluisterd te zijn door de VAR, om de strafschop over te laten nemen. Dominguez had te vroeg bewogen. Neymar schoot in tweede instantie wel raak.
Brazilië staat met 15 punten inmiddels riant aan de leiding in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep. Argentinië, dat donderdag op 1-1 bleef steken tegen Chili, is tweede op 4 punten. Ecuador staat op de derde plaats met 9 punten. De top 4 plaatst zich rechtstreeks voor het WK. De nummer 5 speelt play-offs.
Dinsdag speelt Brazilië een uitwedstrijd tegen Paraguay.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
18 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
20 uur geleden