Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië investeert fors in herstel regenwoud

Brazilië investeert fors in herstel regenwoud

SÃO PAULO/DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De nationale ontwikkelingsbank van Brazilië (BNDES) heeft zaterdag een plan gelanceerd voor het herstel van 60.000 vierkante kilometer vernietigd regenwoud. Daarmee is volgend jaar al een investering gemoeid van maximaal 1 miljard real, bijna 190 miljoen euro. Deze herbebossing, ter grootte van bijna anderhalf keer Nederland, in het Amazonegebied moet in 2030 zijn afgerond.

Als alles naar wens verloopt, kunnen de 'longen van de aarde', zoals het stroomgebied van de Amazone voor de destructie werd genoemd, dan 1,65 miljard ton koolstofdioxide extra uit de atmosfeer halen. Dit zou een belangrijke bijdrage zijn aan de strijd tegen de opwarming van de planeet. Het Braziliaanse regenwoud is bovendien het leefgebied van unieke en bedreigde diersoorten en bijzondere planten.

"Ontbossing voorkomen is niet langer het antwoord in de klimaatcrisis. We moeten veel ambitieuzer worden", liet BNDES-directeur Aloizio Mercadante weten in een persverklaring tijdens de klimaattop in Dubai. Hij stelde voor in hoog tempo bomen te gaan planten en het oerwoud in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen. "Dat is de goedkoopste en snelste reactie op de klimaatcrisis, omdat het CO2 opneemt en opslaat."

Frankrijk zegde Papoea-Nieuw-Guinea 100 miljoen dollar (bijna 92 miljoen euro) toe voor natuurbeschermingsprojecten. Het Afrikaanse land Congo kan 50 miljoen tegemoet zien voor conservering van het oerwoud. President Emmanuel Macron zei in Dubai dat hij met de autoriteiten in Kinshasa, de hoofdstad van de veel grotere Democratische Republiek Congo, een vergelijkbare afspraak hoopt te maken ter waarde van 60 miljoen. "Natuur is de beste beschikbare technologie voor het afvangen en opslaan van CO2", aldus Macron in navolging van Mercadante.

Meer uit Buitenland

Leider Taiwan toont steun voor Japan met sushi-lunch

TAIPEI (ANP/RTR) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.

40 minuten geleden
HRW: Israël beging oorlogsmisdaden bij uitzettingen op Westoever

NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.

2 uur geleden
Witte Huis verdedigt Trumps harde uithalen tegen verslaggeefsters

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.

2 uur geleden
UNICEF: wereldwijd leven 417 miljoen kinderen in armoede

NEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.

5 uur geleden
Trump zegt zich in te spannen voor einde gruwelen in Soedan

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.

11 uur geleden
Zelensky pleit voor Amerikaans leiderschap om oorlog te stoppen

ANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.

11 uur geleden
Kremlin ziet nog geen basis voor succesvolle top Poetin - Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.

12 uur geleden