Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië investeert fors in herstel regenwoud

Brazilië investeert fors in herstel regenwoud

SÃO PAULO/DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De nationale ontwikkelingsbank van Brazilië (BNDES) heeft zaterdag een plan gelanceerd voor het herstel van 60.000 vierkante kilometer vernietigd regenwoud. Daarmee is volgend jaar al een investering gemoeid van maximaal 1 miljard real, bijna 190 miljoen euro. Deze herbebossing, ter grootte van bijna anderhalf keer Nederland, in het Amazonegebied moet in 2030 zijn afgerond.

Als alles naar wens verloopt, kunnen de 'longen van de aarde', zoals het stroomgebied van de Amazone voor de destructie werd genoemd, dan 1,65 miljard ton koolstofdioxide extra uit de atmosfeer halen. Dit zou een belangrijke bijdrage zijn aan de strijd tegen de opwarming van de planeet. Het Braziliaanse regenwoud is bovendien het leefgebied van unieke en bedreigde diersoorten en bijzondere planten.

"Ontbossing voorkomen is niet langer het antwoord in de klimaatcrisis. We moeten veel ambitieuzer worden", liet BNDES-directeur Aloizio Mercadante weten in een persverklaring tijdens de klimaattop in Dubai. Hij stelde voor in hoog tempo bomen te gaan planten en het oerwoud in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen. "Dat is de goedkoopste en snelste reactie op de klimaatcrisis, omdat het CO2 opneemt en opslaat."

Frankrijk zegde Papoea-Nieuw-Guinea 100 miljoen dollar (bijna 92 miljoen euro) toe voor natuurbeschermingsprojecten. Het Afrikaanse land Congo kan 50 miljoen tegemoet zien voor conservering van het oerwoud. President Emmanuel Macron zei in Dubai dat hij met de autoriteiten in Kinshasa, de hoofdstad van de veel grotere Democratische Republiek Congo, een vergelijkbare afspraak hoopt te maken ter waarde van 60 miljoen. "Natuur is de beste beschikbare technologie voor het afvangen en opslaan van CO2", aldus Macron in navolging van Mercadante.

Meer uit Buitenland

WSJ: Machado reisde na vertrek uit Venezuela naar Curaçao

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado verliet haar land deze week in het geheim per boot. Ze ging vervolgens naar Curaçao, zeggen Amerikaanse functionarissen tegen de krant The Wall Street Journal. Machado verliet haar land omdat ze in Oslo de Vredesprijs kreeg toegekend, maar arriveerde uiteindelijk niet op tijd om die zelf in ontvangst te nemen.

13 minuten geleden
Dochter accepteert Vredesprijs namens oppositiekopstuk Venezuela

OSLO (ANP) - De dochter van de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft namens haar moeder de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst genomen. Ana Corina Sosa Machado droeg in Oslo een speech voor die door haar moeder was voorbereid. Daarin waarschuwde ze hoe fragiel democratie kan zijn.

1 uur geleden
Von der Leyen: strijd opvoeren tegen migrantensmokkelaars

BRUSSEL (ANP) - De gezamenlijke strijd tegen smokkelaars van migranten moet worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Smokkelaars moet het werk onmogelijk worden gemaakt, waarmee de levens van duizenden mensen worden gered. Woensdag wordt in Brussel een blauwdruk bekrachtigd om smokkelaars de pas af te snijden. Belangrijk onderdeel van de aanpak is het voorkomen dat migranten veel geld moeten betalen aan smokkelaars, om vervolgens een levensgevaarlijke tocht over zee of land te maken, zei Von der Leyen.

1 uur geleden
Leiders van Oekraïne-bondgenoten bespreken jongste vredesplannen

PARIJS/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog tegen Rusland willen blijven beschermen, overleggen donderdag over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Ook demissionair premier Dick Schoof neemt deel aan de videovergadering van de zogeheten Coalitie van Bereidwillige Landen.

2 uur geleden
VN-mensenrechtenchef: organisatie staat in overlevingsstand

GENÈVE (ANP/RTR) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties staat naar eigen zeggen in "overlevingsstand". Het kantoor van hoge commissaris Volker Türk (OHCHR) heeft minder geld, maar meer werk. Er zijn volgens Türk al werkzaamheden geschrapt of uitgesteld en ontslagen gevallen.

2 uur geleden
Deense veiligheidsdienst bezorgd om begerige blik VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.

3 uur geleden
Nobelinstituut: Machado komt toch naar Oslo, niet voor uitreiking

OSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.

3 uur geleden