Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië investeert fors in herstel regenwoud

Brazilië investeert fors in herstel regenwoud

SÃO PAULO/DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De nationale ontwikkelingsbank van Brazilië (BNDES) heeft zaterdag een plan gelanceerd voor het herstel van 60.000 vierkante kilometer vernietigd regenwoud. Daarmee is volgend jaar al een investering gemoeid van maximaal 1 miljard real, bijna 190 miljoen euro. Deze herbebossing, ter grootte van bijna anderhalf keer Nederland, in het Amazonegebied moet in 2030 zijn afgerond.

Als alles naar wens verloopt, kunnen de 'longen van de aarde', zoals het stroomgebied van de Amazone voor de destructie werd genoemd, dan 1,65 miljard ton koolstofdioxide extra uit de atmosfeer halen. Dit zou een belangrijke bijdrage zijn aan de strijd tegen de opwarming van de planeet. Het Braziliaanse regenwoud is bovendien het leefgebied van unieke en bedreigde diersoorten en bijzondere planten.

"Ontbossing voorkomen is niet langer het antwoord in de klimaatcrisis. We moeten veel ambitieuzer worden", liet BNDES-directeur Aloizio Mercadante weten in een persverklaring tijdens de klimaattop in Dubai. Hij stelde voor in hoog tempo bomen te gaan planten en het oerwoud in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen. "Dat is de goedkoopste en snelste reactie op de klimaatcrisis, omdat het CO2 opneemt en opslaat."

Frankrijk zegde Papoea-Nieuw-Guinea 100 miljoen dollar (bijna 92 miljoen euro) toe voor natuurbeschermingsprojecten. Het Afrikaanse land Congo kan 50 miljoen tegemoet zien voor conservering van het oerwoud. President Emmanuel Macron zei in Dubai dat hij met de autoriteiten in Kinshasa, de hoofdstad van de veel grotere Democratische Republiek Congo, een vergelijkbare afspraak hoopt te maken ter waarde van 60 miljoen. "Natuur is de beste beschikbare technologie voor het afvangen en opslaan van CO2", aldus Macron in navolging van Mercadante.

Meer uit Buitenland

Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

1 uur geleden
Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

3 uur geleden
Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

4 uur geleden
VS en Armenië sluiten deal voor nucleaire samenwerking

TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.

5 uur geleden
Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

5 uur geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

6 uur geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

7 uur geleden