Brazilië houdt vast aan hydroxychloroquine
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse autoriteiten houden vast aan hun advies om het coronavirus te bestrijden met hydroxychloroquine. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) besloot eerder om proeven met dat geneesmiddel voorlopig te staken uit veiligheidsoverwegingen.
De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft zich eerder uitgesproken voor het gebruik van hydroxychloroquine en het gerelateerde middel chloroquine tegen het nieuwe virus. Zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump gaf toe zelf hydroxychloroquine te nemen om te voorkomen dat hij ziek wordt, al is hij daar inmiddels mee gestopt.
Onderzoekers hebben echter vraagtekens gezet bij de effectiviteit van die middelen tegen het coronavirus. In een studie die is gepubliceerd in het gerenommeerde medische vakblad The Lancet, stond dat ze het risico op overlijden zelfs kunnen vergroten. De WHO legde daarop het wereldwijde onderzoek stil naar het gebruik van hydroxychloroquine tegen het coronavirus.
Kalm
Het ministerie van Volksgezondheid van Brazilië verandert nog niet van koers. "We blijven kalm", zei een medewerkster van het departement op een persconferentie. Ze uitte kritiek op de studie in The Lancet, waarin onderzoekers keken naar de medische gegevens van 96.000 patiënten in honderden ziekenhuizen.
"Het was geen klinisch onderzoek. Het was gewoon een dataset die is samengesteld in verschillende landen", aldus de functionaris van het Braziliaanse ministerie. Dat betekent volgens haar dat er onvoldoende grond is om het huidige beleid op de schop te nemen. Artsen wordt momenteel geadviseerd om chloroquine of hydroxychloroquine voor te schrijven als mensen coronasymptomen hebben.
Brazilië behoort tot de landen in de wereld die het zwaarst zijn getroffen door het coronavirus. De autoriteiten hebben bij bijna 375.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt. Dat is wereldwijd het hoogste aantal buiten de Verenigde Staten. Ruim 23.000 patiënten in Brazilië zijn overleden.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
25 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
47 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense krijgsmacht heeft weer een olieraffinaderij aangevallen in Rusland, meldt de verantwoordelijke commandant Robert Brovdi op Telegram. President Volodymyr Zelensky deelde beelden op X waarop vuur en een grote rookpluim te zien zijn. Het gaat om de raffinaderij van Rosneft in Syzran, ruim achthonderd kilometer van de Oekraïense grens.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
3 uur geleden