Brazilië houdt vast aan hydroxychloroquine
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse autoriteiten houden vast aan hun advies om het coronavirus te bestrijden met hydroxychloroquine. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) besloot eerder om proeven met dat geneesmiddel voorlopig te staken uit veiligheidsoverwegingen.
De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft zich eerder uitgesproken voor het gebruik van hydroxychloroquine en het gerelateerde middel chloroquine tegen het nieuwe virus. Zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump gaf toe zelf hydroxychloroquine te nemen om te voorkomen dat hij ziek wordt, al is hij daar inmiddels mee gestopt.
Onderzoekers hebben echter vraagtekens gezet bij de effectiviteit van die middelen tegen het coronavirus. In een studie die is gepubliceerd in het gerenommeerde medische vakblad The Lancet, stond dat ze het risico op overlijden zelfs kunnen vergroten. De WHO legde daarop het wereldwijde onderzoek stil naar het gebruik van hydroxychloroquine tegen het coronavirus.
Kalm
Het ministerie van Volksgezondheid van Brazilië verandert nog niet van koers. "We blijven kalm", zei een medewerkster van het departement op een persconferentie. Ze uitte kritiek op de studie in The Lancet, waarin onderzoekers keken naar de medische gegevens van 96.000 patiënten in honderden ziekenhuizen.
"Het was geen klinisch onderzoek. Het was gewoon een dataset die is samengesteld in verschillende landen", aldus de functionaris van het Braziliaanse ministerie. Dat betekent volgens haar dat er onvoldoende grond is om het huidige beleid op de schop te nemen. Artsen wordt momenteel geadviseerd om chloroquine of hydroxychloroquine voor te schrijven als mensen coronasymptomen hebben.
Brazilië behoort tot de landen in de wereld die het zwaarst zijn getroffen door het coronavirus. De autoriteiten hebben bij bijna 375.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt. Dat is wereldwijd het hoogste aantal buiten de Verenigde Staten. Ruim 23.000 patiënten in Brazilië zijn overleden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
2 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
3 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
4 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
5 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
6 uur geleden