
Brazilië houdt vast aan hydroxychloroquine
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse autoriteiten houden vast aan hun advies om het coronavirus te bestrijden met hydroxychloroquine. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) besloot eerder om proeven met dat geneesmiddel voorlopig te staken uit veiligheidsoverwegingen.
De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft zich eerder uitgesproken voor het gebruik van hydroxychloroquine en het gerelateerde middel chloroquine tegen het nieuwe virus. Zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump gaf toe zelf hydroxychloroquine te nemen om te voorkomen dat hij ziek wordt, al is hij daar inmiddels mee gestopt.
Onderzoekers hebben echter vraagtekens gezet bij de effectiviteit van die middelen tegen het coronavirus. In een studie die is gepubliceerd in het gerenommeerde medische vakblad The Lancet, stond dat ze het risico op overlijden zelfs kunnen vergroten. De WHO legde daarop het wereldwijde onderzoek stil naar het gebruik van hydroxychloroquine tegen het coronavirus.
Kalm
Het ministerie van Volksgezondheid van Brazilië verandert nog niet van koers. "We blijven kalm", zei een medewerkster van het departement op een persconferentie. Ze uitte kritiek op de studie in The Lancet, waarin onderzoekers keken naar de medische gegevens van 96.000 patiënten in honderden ziekenhuizen.
"Het was geen klinisch onderzoek. Het was gewoon een dataset die is samengesteld in verschillende landen", aldus de functionaris van het Braziliaanse ministerie. Dat betekent volgens haar dat er onvoldoende grond is om het huidige beleid op de schop te nemen. Artsen wordt momenteel geadviseerd om chloroquine of hydroxychloroquine voor te schrijven als mensen coronasymptomen hebben.
Brazilië behoort tot de landen in de wereld die het zwaarst zijn getroffen door het coronavirus. De autoriteiten hebben bij bijna 375.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt. Dat is wereldwijd het hoogste aantal buiten de Verenigde Staten. Ruim 23.000 patiënten in Brazilië zijn overleden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Oekraïne kan rekenen op "substantiële" extra steun van Duitsland voor zijn luchtverdediging, belooft bondskanselier Friedrich Merz. Hij zal Oekraïne donderdag bij overleg van de bondgenoten meerdere "aanbiedingen" doen.
6 minuten geledenATHENE (ANP/RTR) - Reddingswerkers hebben zeven opvarenden gered van een vrachtschip dat na een aanval zonk op de Rode Zee. Zij brachten meer dan 24 uur in het water door, zeggen bronnen bij veiligheidsbedrijven die zijn betrokken bij een reddingsoperatie. Vier mensen zouden zijn omgekomen en veertien personen worden nog vermist.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De NAVO blijft voorlopig leunen op haar 'traditionele' luchtmacht en ruilt niet al haar gevechtsvliegtuigen in voor drones, denkt de baas van de Duitse luchtmacht. Zeker sinds de oorlog in Oekraïne voorspellen sommige experts een spoedig einde voor het bemande gevechtsvliegtuig.
51 minuten geledenHAMBURG (ANP/AFP) - De verdachte van een aanval vorige week in een hogesnelheidstrein in Duitsland is naar een psychiatrische kliniek gebracht. De 20-jarige Syriër wordt ervan beschuldigd passagiers te hebben aangevallen met een bijl en hamer. Er vielen vier gewonden.
58 minuten geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Oekraïne heeft twee Chinese burgers opgepakt op verdenking van spionage. Ze probeerden volgens de autoriteiten informatie te bemachtigen over kruisraketten van het type Neptune.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen en Finland willen tegen mensen gerichte landmijnen gaan maken om zich tegen Rusland te beschermen. De productie kan beginnen zodra de beide NAVO-landen de opzegging van het verdrag hebben afgerond dat de mijnen verbiedt, zeggen bestuurders en andere betrokkenen.
1 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft het Vaticaan opnieuw aangeboden als locatie voor onderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. Dat deed hij tijdens een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geleden