Brazilië heeft nu ook meer coronadoden dan Frankrijk
RIO DE JANEIRO (ANP) - Brazilië heeft na Spanje nu ook Frankrijk gepasseerd voor wat betreft het aantal mensen dat aan de gevolgen van het coronavirus is overleden. De Zuid-Amerikaanse natie is nu het op drie na zwaarst getroffen land ter wereld.
Brazilië maakte bekend dat er de afgelopen 24 uur 956 mensen aan het coronavirus zijn overleden en daarmee kwam het totaal op 28.834.
Het aantal besmettingen nadert de half miljoen. Het afgelopen etmaal kwamen er 33.274 geregistreerde besmettingen bij, waardoor het totaal nu op 498.440 staat. Alleen in de VS zijn meer besmettingen bekend. De zorgen in Brazilië zijn extra groot, omdat de winter voor de deur staat.
Brazilië is nu na de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Italië het land met de meeste sterfgevallen door het coronavirus. Cijfers die door landen worden aangeleverd over de aantallen doden en besmettingen, laten zich vaak lastig vergelijken. Ze komen niet allemaal op dezelfde manier tot stand.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.
4 uur geledenUNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.
4 uur geledenWASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
5 uur geleden