Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië gaat importlanden illegaal Amazonehout bekendmaken

Brazilië gaat importlanden illegaal Amazonehout bekendmaken

BRASILIA (ANP/RTR) - Brazilië gaat de komende dagen namen bekendmaken van landen die illegaal gekapt hout uit het Amazonegebied importeren. President Jair Bolsonaro kondigde dinsdag aan dat de Braziliaanse politie een manier heeft ontwikkeld om geëxporteerd hout te volgen via isotopen.

"Sommige van deze landen zijn de grootste critici van mijn regering als het gaat om de Amazoneregio", aldus Bolsonaro. Onder zijn bewind is de ontbossing flink gestegen. De rechts-populistische president zet zich in voor de mijnsector, landbouw en economische ontwikkeling en bagatelliseert de talrijke branden in het regenwoud.

Bolsonaro deed zijn uitspraken in een digitaal overleg met de leiders van China, India, Rusland en Zuid-Afrika, waarmee Brazilië de zogenoemde BRICS-alliantie vormt.

Meer uit Buitenland

Stroomuitval in delen Oekraïne na grootschalige Russische aanval

KYIV (ANP/AFP) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.

1 uur geleden
Uitzending 60 Minutes na omstreden intrekking toch online te zien

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.

2 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

3 uur geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

5 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

6 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

8 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

9 uur geleden