Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië gaat coronavaccin AstraZeneca produceren

Brazilië gaat coronavaccin AstraZeneca produceren

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië gaat 30 miljoen doses van het experimentele coronavaccin van AstraZeneca produceren. Dat vaccin moet tussen medio december en half januari gemaakt worden als wapen in de strijd tegen Covid-19, dat in het Zuid-Amerikaanse land hard heeft toegeslagen. Met de overeenkomst is 127 miljoen dollar gemoeid.

Het plaatsvervangend hoofd van de Braziliaanse gezondheidsdienst, Elcio Franco, zei zaterdag zich bewust te zijn van de risico's dat het vaccin niet of onvoldoende blijkt te werken. Eerder tekenden enkele Europese landen, waaronder Nederland en Duitsland, een overeenkomst met AstraZeneca voor het experimentele vaccin.

Het Britse geneesmiddelenconcern is bezig met een grootschalige proef op mensen van het vaccin, ontwikkeld door onderzoekers van Oxford University. Het vaccin van AstraZeneca is volgens de wereldgezondheidsorganisatie WHO een van de leidende kandidaten in de zoektocht naar een goed werkend middel tegen Covid-19.

Brazilië is na de VS het zwaarst door Covid-19 getroffen land met meer dan 1,2 miljoen vastgestelde besmettingen en meer dan 55.000 sterfgevallen door toedoen van het longvirus. President Jair Bolsonaro wordt wereldwijd fel bekritiseerd voor zijn aanpak van de pandemie.

Meer uit Buitenland

Oman meldt twee buitenlandse doden bij neerhalen drones

SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.

42 minuten geleden
Trump bedreigt Iran opnieuw en zegt alle tijd te hebben

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".

1 uur geleden
Saudi-Arabië meldt neerhalen drone op weg naar diplomatenwijk

RIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.

1 uur geleden
Macron: Franse militair gedood 'tijdens een aanval' in Irak

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.

3 uur geleden
VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

10 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

10 uur geleden