Brazilië en Argentinië winnen in WK-kwalificatie
SANTIAGO DE CHILI (ANP/DPA) - De voetballers van Brazilië hebben in de WK-kwalificatie Chili verslagen. In de kwalificatiegroep van Zuid-Amerika gaan de Brazilianen daarmee aan de leiding met 21 punten uit zeven wedstrijden.
Invaller Everton Ribeiro maakte in de 64e minuut het enige doelpunt. Hij schoot raak, nadat Neymar kort daarvoor had gemist. De Brazilianen voetbalden zonder spelers uit de Premier League die geen toestemming hadden gekregen van hun clubs om naar Zuid-Amerika te gaan.
Argentinië versloeg Venezuela met 3-1. De Venezolanen speelden vanaf de 32e minuut met een man minder nadat de vroeg ingevallen Luis Adrián Martínez van het veld werd gestuurd na een harde charge op Lionel Messi. Hij kreeg aanvankelijk geel maar de VAR maakte er rood van. Lautaro Martínez opende vlak voor de rust de score. In de tweede helft scoorden Joaquín Correa en Ángel Correa. Yeferson Soteldo benutte in blessuretijd voor Venezuela nog een strafschop.
Argentinië staat tweede in de kwalificatiegroep met 15 punten, zes minder dan Brazilië. Zondag treffen de twee landen elkaar in São Paulo. In de finale van de Copa América versloegen de Argentijnen met Messi Brazilië in juli in de finale met 1-0.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
20 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
20 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
23 uur geleden