Brazilië en Argentinië winnen in WK-kwalificatie
SANTIAGO DE CHILI (ANP/DPA) - De voetballers van Brazilië hebben in de WK-kwalificatie Chili verslagen. In de kwalificatiegroep van Zuid-Amerika gaan de Brazilianen daarmee aan de leiding met 21 punten uit zeven wedstrijden.
Invaller Everton Ribeiro maakte in de 64e minuut het enige doelpunt. Hij schoot raak, nadat Neymar kort daarvoor had gemist. De Brazilianen voetbalden zonder spelers uit de Premier League die geen toestemming hadden gekregen van hun clubs om naar Zuid-Amerika te gaan.
Argentinië versloeg Venezuela met 3-1. De Venezolanen speelden vanaf de 32e minuut met een man minder nadat de vroeg ingevallen Luis Adrián Martínez van het veld werd gestuurd na een harde charge op Lionel Messi. Hij kreeg aanvankelijk geel maar de VAR maakte er rood van. Lautaro Martínez opende vlak voor de rust de score. In de tweede helft scoorden Joaquín Correa en Ángel Correa. Yeferson Soteldo benutte in blessuretijd voor Venezuela nog een strafschop.
Argentinië staat tweede in de kwalificatiegroep met 15 punten, zes minder dan Brazilië. Zondag treffen de twee landen elkaar in São Paulo. In de finale van de Copa América versloegen de Argentijnen met Messi Brazilië in juli in de finale met 1-0.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
6 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
18 uur geleden