Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië en Argentinië winnen en krijgen WK in zicht

Brazilië en Argentinië winnen en krijgen WK in zicht

MANAUS (ANP) - Brazilië en Argentinië kunnen het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar al bijna niet meer mislopen. Beide landen wonnen opnieuw in de kwalificatie en zijn na elf speelronden nog ongeslagen.

Brazilië was in Manaus met 4-1 te sterk voor Uruguay, dat nu vijfde staat. Neymar opende in de 10e minuut de score, gevolgd door treffers van Raphinha (twee) en Gabriel Barbosa. Luis Suárez deed tussendoor wat terug voor Uruguay. Ajacied Antony viel in de 61e minuut in bij Brazilië.

Argentinië behaalde een kleine zege op Peru (1-0). Lautaro Martínez maakte kort voor rust het doelpunt in Buenos Aires. In de tweede helft miste Yoshimar Yotún een strafschop voor Peru. Lisandro Martínez en Nicolás Tagliafico, allebei uitkomend voor Ajax, bleven op de bank zitten.

Pulgar

Chili zette Venezuela met 3-0 aan de kant. Erick Pulgar scoorde twee keer. Colombia kwam tegen Ecuador niet verder dan een gelijkspel (0-0) en Bolivia versloeg Paraguay met 4-0.

Brazilië leidt in de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatiepoule met 31 punten uit elf duels. Argentinië is tweede met 25 punten na elf wedstrijden. Alle andere landen hebben al twaalf keer gespeeld. Ecuador is derde met 17 punten, gevolgd door Colombia (16), Uruguay (16), Chili (13), Bolivia (12), Paraguay (12), Peru (11) en Venezuela (7).

WK in Qatar in 2022

De nummers 1 tot en met 4 kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK in Qatar, dat in november 2022 begint. De nummer 5 krijgt via de play-offs nog een kans om zich te plaatsen.

In november gaat de kwalificatie verder. Argentinië ontvangt in die maand Brazilië.

Meer uit Voetbal

Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

4 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

5 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

8 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

9 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

10 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

12 uur geleden