Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië en Argentinië winnen en krijgen WK in zicht

Brazilië en Argentinië winnen en krijgen WK in zicht

MANAUS (ANP) - Brazilië en Argentinië kunnen het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar al bijna niet meer mislopen. Beide landen wonnen opnieuw in de kwalificatie en zijn na elf speelronden nog ongeslagen.

Brazilië was in Manaus met 4-1 te sterk voor Uruguay, dat nu vijfde staat. Neymar opende in de 10e minuut de score, gevolgd door treffers van Raphinha (twee) en Gabriel Barbosa. Luis Suárez deed tussendoor wat terug voor Uruguay. Ajacied Antony viel in de 61e minuut in bij Brazilië.

Argentinië behaalde een kleine zege op Peru (1-0). Lautaro Martínez maakte kort voor rust het doelpunt in Buenos Aires. In de tweede helft miste Yoshimar Yotún een strafschop voor Peru. Lisandro Martínez en Nicolás Tagliafico, allebei uitkomend voor Ajax, bleven op de bank zitten.

Pulgar

Chili zette Venezuela met 3-0 aan de kant. Erick Pulgar scoorde twee keer. Colombia kwam tegen Ecuador niet verder dan een gelijkspel (0-0) en Bolivia versloeg Paraguay met 4-0.

Brazilië leidt in de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatiepoule met 31 punten uit elf duels. Argentinië is tweede met 25 punten na elf wedstrijden. Alle andere landen hebben al twaalf keer gespeeld. Ecuador is derde met 17 punten, gevolgd door Colombia (16), Uruguay (16), Chili (13), Bolivia (12), Paraguay (12), Peru (11) en Venezuela (7).

WK in Qatar in 2022

De nummers 1 tot en met 4 kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK in Qatar, dat in november 2022 begint. De nummer 5 krijgt via de play-offs nog een kans om zich te plaatsen.

In november gaat de kwalificatie verder. Argentinië ontvangt in die maand Brazilië.

Meer uit Voetbal

International Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.

47 minuten geleden
IOC verwerpt klacht mensenrechtengroep tegen FIFA-voorzitter

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.

1 uur geleden
Spaanse middenvelder Rodri ondergaat rugoperatie

MANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.

5 uur geleden
Gedegradeerd NAC versterkt zich met Seuntjens

BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.

6 uur geleden
Sporttribunaal CAS buigt zich in oktober over Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.

6 uur geleden
Van Bommel bondscoach België tot en met het EK van 2028

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.

7 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt aanstelling Klopp als bondscoach

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.

11 uur geleden