Brazilië dreigt uit de WHO te stappen
BRASILIA (ANP) - President Jair Bolsonaro dreigt Brazilië uit de Wereldgezondheidsorganisatie WHO terug te trekken, tenzij de WHO ophoudt een "partijdige politieke organisatie" te zijn.
Bolsonaro zei ook dat het antimalariamiddel hydroxychloroquine "terug is" nadat "schijn"-studies over de werkzaamheid ervan tegen het coronavirus zijn ingetrokken. Drie auteurs trokken donderdag een artikel in dat wereldwijd leidde tot zorgen over de veiligheid van het middel. Ze schreven eerder in het gezaghebbende medische vakblad The Lancet dat de kans op overlijden bij patiënten met Covid-19 kan toenemen als ze hydroxychloroquine krijgen toegediend.
Het Braziliaanse staatshoofd heeft het medicijn eerder aangeprezen als een behandeling voor het nieuwe coronavirus, ondanks een gebrek aan wetenschappelijk bewijs over de effectiviteit ervan. De Amerikaanse president Donald Trump gaf eerder toe het middel te hebben geslikt, maar daarmee te zijn gestopt.
De WHO maakte donderdag bekend door te gaan met klinische tests van hydroxychloroquine voor de behandeling van coronapatiënten. Britse wetenschappers stopten met dat programma omdat ze geen bewijs hebben gevonden dat het malariamedicijn ook helpt tegen Covid-19.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.
28 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi belooft "strenge straffen" voor degenen die betrokken zijn bij examenfraude. Al dagenlang gaan duizenden mensen de straat op in India. Ze hebben zich verenigd in de zogenoemde kakkerlakkenbeweging, die ontstond door woede over gelekte examens voor competitieve medische opleidingen of banen voor de overheid.
30 minuten geledenOAXACA (ANP/RTR) - De Mexicaanse journalist Francisco Leyva is woensdag dood aangetroffen in de zuidelijke staat Oaxaca. Dat meldt het Openbaar Ministerie van Oaxaca. Sinds juni zijn er al vier journalisten vermoord in Mexico. Buiten oorlogsgebieden is Mexico een van de gevaarlijkste landen ter wereld voor journalisten.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Straat van Hormuz is een olietanker in brand gevlogen. Dat meldt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Drie tankers probeerden volgens de IRG een route te nemen waar zeemijnen liggen. De andere twee tankers zouden omgekeerd zijn.
35 minuten geledenAL-SHUQAIQ (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen twee Saudische olietankers in de Rode Zee te hebben geraakt, omdat ze de zeeblokkade van de Jemenitische groep zouden hebben geschonden.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op Iran. Dat meldt het Amerikaanse Centraal Commando (CENTCOM) op X. De aanvallen zijn gericht op Iraanse militaire infrastructuur.
48 minuten geledenSAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel. Er zijn nu al zeker 12.000 mensen geëvacueerd.
5 uur geleden