Brazilië dreigt uit de WHO te stappen
BRASILIA (ANP) - President Jair Bolsonaro dreigt Brazilië uit de Wereldgezondheidsorganisatie WHO terug te trekken, tenzij de WHO ophoudt een "partijdige politieke organisatie" te zijn.
Bolsonaro zei ook dat het antimalariamiddel hydroxychloroquine "terug is" nadat "schijn"-studies over de werkzaamheid ervan tegen het coronavirus zijn ingetrokken. Drie auteurs trokken donderdag een artikel in dat wereldwijd leidde tot zorgen over de veiligheid van het middel. Ze schreven eerder in het gezaghebbende medische vakblad The Lancet dat de kans op overlijden bij patiënten met Covid-19 kan toenemen als ze hydroxychloroquine krijgen toegediend.
Het Braziliaanse staatshoofd heeft het medicijn eerder aangeprezen als een behandeling voor het nieuwe coronavirus, ondanks een gebrek aan wetenschappelijk bewijs over de effectiviteit ervan. De Amerikaanse president Donald Trump gaf eerder toe het middel te hebben geslikt, maar daarmee te zijn gestopt.
De WHO maakte donderdag bekend door te gaan met klinische tests van hydroxychloroquine voor de behandeling van coronapatiënten. Britse wetenschappers stopten met dat programma omdat ze geen bewijs hebben gevonden dat het malariamedicijn ook helpt tegen Covid-19.
Meer uit Buitenland
BONN (ANP) - Nooit eerder werden in juni zulke hoge temperaturen gemeten in West-Europa als vorige maand. De Europese klimaatdienst Copernicus heeft becijferd dat het gemiddeld 20,7 graden werd, ruim 3 graden boven het langjarige gemiddelde.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In Iran werden meerdere explosies gemeld in verscheidene gebieden langs de Iraanse kust, nadat het Amerikaanse leger een nieuwe reeks aanvallen op Iraanse doelwitten uitvoerde.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft gezegd dat een besluit over de Amerikaanse troepenmacht in Europa afhangt van de manier waarop bondgenoten omgaan met zijn zorgen over Groenland en de oorlog met Iran.
32 minuten geledenCARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving in Venezuela is opgelopen naar 3811, zo blijkt uit cijfers die parlementslid Jorge Rodriguez woensdag naar buiten heeft gebracht. Daarnaast zijn er 16.740 gewonden en is het aantal mensen dat ontheemd is geraakt gestegen tot 17.907.
34 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde gevallen van ebola in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1759, waaronder 600 doden. Dit blijkt uit overheidsgegevens die woensdag zijn vrijgegeven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gedreigd met nog fellere aanvallen. De militaire acties van de VS zijn een vergelding voor het beschieten van schepen in de Straat van Hormuz door Iran, liet hij weten op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een man gearresteerd voor de schietpartij in Coney Island op de avond van 4 juli, meldt ABC News. Daarbij raakten acht mensen gewond, onder wie vier kinderen.
3 uur geleden