Brazilië dreigt uit de WHO te stappen
BRASILIA (ANP) - President Jair Bolsonaro dreigt Brazilië uit de Wereldgezondheidsorganisatie WHO terug te trekken, tenzij de WHO ophoudt een "partijdige politieke organisatie" te zijn.
Bolsonaro zei ook dat het antimalariamiddel hydroxychloroquine "terug is" nadat "schijn"-studies over de werkzaamheid ervan tegen het coronavirus zijn ingetrokken. Drie auteurs trokken donderdag een artikel in dat wereldwijd leidde tot zorgen over de veiligheid van het middel. Ze schreven eerder in het gezaghebbende medische vakblad The Lancet dat de kans op overlijden bij patiënten met Covid-19 kan toenemen als ze hydroxychloroquine krijgen toegediend.
Het Braziliaanse staatshoofd heeft het medicijn eerder aangeprezen als een behandeling voor het nieuwe coronavirus, ondanks een gebrek aan wetenschappelijk bewijs over de effectiviteit ervan. De Amerikaanse president Donald Trump gaf eerder toe het middel te hebben geslikt, maar daarmee te zijn gestopt.
De WHO maakte donderdag bekend door te gaan met klinische tests van hydroxychloroquine voor de behandeling van coronapatiënten. Britse wetenschappers stopten met dat programma omdat ze geen bewijs hebben gevonden dat het malariamedicijn ook helpt tegen Covid-19.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische financiële inlichtingendienst Rosfinmonitoring heeft techondernemer Pavel Doerov op een lijst met extremisten en terroristen gezet. De oprichter van berichtendienst Telegram wordt gezocht in Rusland, waar hij wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan terrorisme.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO staat in nauw contact met de Poolse autoriteiten na de raketcrash van afgelopen nacht, meldt een woordvoerder van het militaire hoofdkantoor van de NAVO. De hoogste commandant van de NAVO, Alexus Grynkewich, heeft na het incident al gesproken met de Poolse legerleiding.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/DPA) - Het dodental na de uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1521. In het land zijn 3442 infecties vastgesteld sinds het eerste bekende ebolageval in april.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag nog eens 3,47 miljard euro aan Oekraïne uitgekeerd. Daarmee kan Oekraïne drones, raketten, straaljagers en luchtverdediging aanschaffen. Het is een deel van de 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne voor 2026 en 2027.
2 uur geledenDUINKERKEN (ANP) - Bij pogingen vanaf de Franse kust naar Engeland te gaan met een 'taxi-boat' zijn volgens de Franse autoriteiten drie vrouwen en een man om het leven gekomen. Op een strand even ten westen van Duinkerken werden vroeg in de ochtend drie vrouwen aangetroffen die een poging met een dergelijk bootje naar Engeland te varen niet hebben overleefd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De technoparade Zug der Liebe (Liefdestrein) in Berlijn gaat dit jaar niet door. De organisatie annuleerde het voor eind augustus geplande evenement na de recente aanslag bij de Pride in de hoofdstad.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Het object dat 's nachts crashte in het oosten van Polen, was vermoedelijk een Russische raket. Dat zei premier Donald Tusk tijdens spoedoverleg. Het ziet er volgens hem niet naar uit dat Polen doelwit was.
3 uur geleden