Brazilië draait met oefenzege op Mexico warm voor Copa América
COLLEGE STATION (ANP) - De voetballers van Brazilië hebben Mexico verslagen in een oefenduel voor de Copa América (3-2). Het 17-jarige talent Endrick maakte in blessuretijd het winnende doelpunt. Hij mag vanaf volgend seizoen voor Real Madrid uitkomen.
De Braziliaanse bondscoach Dorival Junior liet Vinícius, Rodrygo en Raphinha buiten zijn basisformatie. Andreas Pereira en Gabriel Martinelli hielpen de Brazilianen aan een voorsprong (2-0). Julian Quinones en Guillermo Martinez Ayala brachten de Mexicanen op gelijke hoogte.
Aanvaller Santiago Giménez van Feyenoord verscheen aan de aftrap voor Mexico, maar werd gewisseld in het Amerikaanse College Station. Brazilië oefent woensdag nog tegen de Verenigde Staten en opent de Copa América op 24 juni met een wedstrijd tegen Costa Rica. Daarna wachten groepsduels met Paraguay en Colombia.
Luis Sinisterra, oud-aanvaller van Feyenoord, droeg met een treffer bij aan een ruime oefenzege van Colombia op de Verenigde Staten (5-1). Jhon Arias, Rafael Borré, Richard Rios Montoya en Jorge Carrascal maakten de overige doelpunten voor de Colombianen. Timothy Weah tekende voor de enige treffer van de Amerikanen.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
11 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
13 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
15 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
16 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
1 dag geleden