Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië blijft op WK grote favoriet, kansen Oranje stijgen iets

Brazilië blijft op WK grote favoriet, kansen Oranje stijgen iets

DOHA (ANP) - De kans dat Brazilië volgende maand voor de zesde keer de wereldtitel wint, is nog iets groter dan voor het WK begon. Dat is de conclusie van sportdatabureau Nielsen's Gracenote, nu alle teams één keer in actie zijn gekomen in Qatar.

Brazilië begon het toernooi met een kans van 20 procent op de wereldtitel. Na de zege van 2-0 van donderdag op Servië, in combinatie met de uitslagen van de andere deelnemers, is dat nu opgelopen tot 24 procent.

Argentinië leek vooraf, met 16 procent, de grootste uitdager van Brazilië. De Zuid-Amerikanen zijn na het verrassende verlies tegen Saudi-Arabië echter flink teruggezakt. Gracenote geeft nu Spanje en Nederland, met allebei 9 procent, de meeste kans achter Brazilië om wereldkampioen te worden. Voordat de mondiale eindronde in Qatar begon, stonden beide landen nog op 7 procent. Spanje won het eerste groepsduel met 7-0 van Costa Rica en Nederland met 2-0 van Senegal.

Achtste finales

Volgens Gracenote zijn de volgende zestien landen na de eerste speelronde het meest kansrijk om de achtste finales te halen: Brazilië, Spanje, Nederland, Engeland, Frankrijk, Ecuador, België, Portugal, Japan, Zwitserland, Saudi-Arabië, Uruguay, Argentinië, Denemarken, Kroatië en de Verenigde Staten.

Dertien van de zestien landen had Gracenote voor het WK ook genoemd als achtste finalist. Duitsland, Mexico en Iran zitten er nu niet meer bij. Die plekken zijn ingenomen door Japan, Saudi-Arabië en de Verenigde Staten.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

2 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

2 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

3 uur geleden
Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

6 uur geleden
Gravenberch scoort voor Liverpool in gewonnen duel met Wolves

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.

6 uur geleden
Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

8 uur geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

9 uur geleden