Brazilië blijft op WK grote favoriet, kansen Oranje stijgen iets
DOHA (ANP) - De kans dat Brazilië volgende maand voor de zesde keer de wereldtitel wint, is nog iets groter dan voor het WK begon. Dat is de conclusie van sportdatabureau Nielsen's Gracenote, nu alle teams één keer in actie zijn gekomen in Qatar.
Brazilië begon het toernooi met een kans van 20 procent op de wereldtitel. Na de zege van 2-0 van donderdag op Servië, in combinatie met de uitslagen van de andere deelnemers, is dat nu opgelopen tot 24 procent.
Argentinië leek vooraf, met 16 procent, de grootste uitdager van Brazilië. De Zuid-Amerikanen zijn na het verrassende verlies tegen Saudi-Arabië echter flink teruggezakt. Gracenote geeft nu Spanje en Nederland, met allebei 9 procent, de meeste kans achter Brazilië om wereldkampioen te worden. Voordat de mondiale eindronde in Qatar begon, stonden beide landen nog op 7 procent. Spanje won het eerste groepsduel met 7-0 van Costa Rica en Nederland met 2-0 van Senegal.
Achtste finales
Volgens Gracenote zijn de volgende zestien landen na de eerste speelronde het meest kansrijk om de achtste finales te halen: Brazilië, Spanje, Nederland, Engeland, Frankrijk, Ecuador, België, Portugal, Japan, Zwitserland, Saudi-Arabië, Uruguay, Argentinië, Denemarken, Kroatië en de Verenigde Staten.
Dertien van de zestien landen had Gracenote voor het WK ook genoemd als achtste finalist. Duitsland, Mexico en Iran zitten er nu niet meer bij. Die plekken zijn ingenomen door Japan, Saudi-Arabië en de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
5 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
9 uur geleden