Brazilië begint met herstelde Neymar aan WK-duel met Zuid-Korea
DOHA (ANP) - Neymar begint met Brazilië aan het duel met Zuid-Korea in de achtste finales van het WK. De aanvaller is voldoende hersteld van een enkelblessure die hij opliep tijdens de eerste groepswedstrijd tegen Servië (2-0). Zonder Neymar won Brazilië van Zwitserland (1-0) en liet het zich met veel reserves verrassen door Kameroen (0-1).
Neymar vormt in stadion 974 een aanval met Vinícius Júnior, Raphinha en Richarlison. Antony zit op de bank als de wedstrijd om 20.00 uur Nederlandse tijd begint.
Bij Zuid-Korea heeft Son Heung-min weer een basisplaats. De aanvaller van Tottenham Hotspur is de aanvoerder van de landenploeg die voor de derde keer de knock-outfase van een WK heeft bereikt.
Zuid-Korea eindigde op het WK van 2002 met bondscoach Guus Hiddink op de bank als vierde. Acht jaar later was Uruguay te sterk in de achtste finales van de mondiale eindronde in Zuid-Afrika (2-1).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
43 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
18 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
19 uur geleden