Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilianen slepen president voor strafhof voor aanpak corona

Brazilianen slepen president voor strafhof voor aanpak corona

BRASILIA/DEN HAAG (ANP/AFP) - Braziliaans medisch personeel wil dat het Internationaal Strafhof in Den Haag de Braziliaanse president Bolsonaro vervolgt voor misdaden tegen de menselijkheid. Volgens een groep vakbonden in de gezondheidszorg faalde Bolsonaro bij de aanpak van de coronacrisis in het Zuid-Amerikaanse land.

De bonden, die zeggen ruim een miljoen gezondheidswerkers te vertegenwoordigen, hebben een dossier aan het tribunaal overhandigd. Het strafhof, dat zich buigt over oorlogsmisdaden, misdaden tegen de menselijkheid en genocide, is niet verplicht dergelijke klachten in behandeling te nemen. De bonden hopen op de eerste rechtszaak tegen een regering voor grootschalige dood en ziekte door falende volksgezondheid.

De vakbonden beschuldigen de regering van Bolsonaro ervan "crimineel nalatig te zijn" rond de coronapandemie en daarmee het leven van gezondheidswerkers en anderen in de Braziliaanse samenleving op het spel te zetten.

Bolsonaro vergelijkt het virus met een lichte griep. Onlangs bleek hij zelf positief. Hij verzet zich tegen maatregelen die besmetting moeten voorkomen. Brazilië is na de Verenigde Staten het zwaarst getroffen land ter wereld, met ruim 87.000 coronadoden.

De regering van Bolsonaro "moet verantwoordelijk worden gehouden voor haar ongevoelige reactie op de pandemie", aldus de vakbonden. Zij noemen de stap naar het Internationaal Strafhof een drastische maatregel, maar zij stellen dat Brazilianen worden geconfronteerd met een uiterst nare en gevaarlijke situatie door beslissingen van Bolsonaro.

Meer uit Buitenland

Israël weigert Canadese parlementsleden toegang tot Westoever

AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".

3 uur geleden
VS leggen inreisverbod op aan nog eens 7 landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

6 uur geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

7 uur geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

7 uur geleden
EU-toetreding Oekraïne stuit op veto Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.

8 uur geleden
Geen stemming Huis VS over verlenging zorgsubsidies

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.

9 uur geleden
VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

11 uur geleden