Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse voetballers kunnen titel verdedigen in Tokio

Braziliaanse voetballers kunnen titel verdedigen in Tokio

BUCARAMANGA (ANP) - De Braziliaanse voetballers kunnen in Tokio hun olympische titel verdedigen. Brazilië verzekerde zich op de slotdag van het olympisch kwalificatietoernooi voor Zuid-Amerikaanse landen van een ticket naar de Spelen. De beloften van de 'Seleção' versloegen het al geplaatste Argentinië met 3-0 en eindigden daardoor als tweede op het toernooi in Colombia. De doelpunten kwamen van Matheus Cunha (twee) en Paulinho, die beiden in de Duitse Bundesliga spelen voor respectievelijk Hertha BSC en Bayer Leverkusen.

Brazilië veroverde vier jaar geleden op de Spelen van Rio de Janeiro de enige prijs die nog ontbrak op de erelijst: olympisch goud. In het kolkende Maracanã-stadion won het gastland via strafschoppen van Duitsland. Aanvoerder Neymar, een van de drie dispensatiespelers van ouder dan 23 jaar, schoot de winnende penalty binnen.

Argentinië was na overwinningen in de finaleronde op Uruguay (3-2) en Colombia (2-1) al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Japan. De Argentijnen pakten in 2004 en 2008 olympisch goud. Veertien van de zestien deelnemers zijn nu bekend. Bij de mannen mogen voetballers tot 23 jaar meedoen aan de Spelen, aangevuld met maximaal drie dispensatiespelers.

Bij de vrouwen, waar twaalf landen meedoen, zijn geen restricties. De Verenigde Staten en Canada verzekerden zich afgelopen week op het kwalificatietoernooi voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied van deelname. De Nederlandse vrouwen doen voor het eerst mee aan de Spelen. Ze kwalificeerden zich vorig jaar al op het WK. In april vindt de loting voor het olympische toernooi plaats.

Meer uit Voetbal

Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

4 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

4 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

4 uur geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

6 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

8 uur geleden
Bogarde assistent van bondscoach Ten Cate bij Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.

8 uur geleden