Braziliaanse voetballers kunnen titel verdedigen in Tokio
BUCARAMANGA (ANP) - De Braziliaanse voetballers kunnen in Tokio hun olympische titel verdedigen. Brazilië verzekerde zich op de slotdag van het olympisch kwalificatietoernooi voor Zuid-Amerikaanse landen van een ticket naar de Spelen. De beloften van de 'Seleção' versloegen het al geplaatste Argentinië met 3-0 en eindigden daardoor als tweede op het toernooi in Colombia. De doelpunten kwamen van Matheus Cunha (twee) en Paulinho, die beiden in de Duitse Bundesliga spelen voor respectievelijk Hertha BSC en Bayer Leverkusen.
Brazilië veroverde vier jaar geleden op de Spelen van Rio de Janeiro de enige prijs die nog ontbrak op de erelijst: olympisch goud. In het kolkende Maracanã-stadion won het gastland via strafschoppen van Duitsland. Aanvoerder Neymar, een van de drie dispensatiespelers van ouder dan 23 jaar, schoot de winnende penalty binnen.
Argentinië was na overwinningen in de finaleronde op Uruguay (3-2) en Colombia (2-1) al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Japan. De Argentijnen pakten in 2004 en 2008 olympisch goud. Veertien van de zestien deelnemers zijn nu bekend. Bij de mannen mogen voetballers tot 23 jaar meedoen aan de Spelen, aangevuld met maximaal drie dispensatiespelers.
Bij de vrouwen, waar twaalf landen meedoen, zijn geen restricties. De Verenigde Staten en Canada verzekerden zich afgelopen week op het kwalificatietoernooi voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied van deelname. De Nederlandse vrouwen doen voor het eerst mee aan de Spelen. Ze kwalificeerden zich vorig jaar al op het WK. In april vindt de loting voor het olympische toernooi plaats.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
8 uur geleden