Braziliaanse voetballers kunnen titel verdedigen in Tokio
BUCARAMANGA (ANP) - De Braziliaanse voetballers kunnen in Tokio hun olympische titel verdedigen. Brazilië verzekerde zich op de slotdag van het olympisch kwalificatietoernooi voor Zuid-Amerikaanse landen van een ticket naar de Spelen. De beloften van de 'Seleção' versloegen het al geplaatste Argentinië met 3-0 en eindigden daardoor als tweede op het toernooi in Colombia. De doelpunten kwamen van Matheus Cunha (twee) en Paulinho, die beiden in de Duitse Bundesliga spelen voor respectievelijk Hertha BSC en Bayer Leverkusen.
Brazilië veroverde vier jaar geleden op de Spelen van Rio de Janeiro de enige prijs die nog ontbrak op de erelijst: olympisch goud. In het kolkende Maracanã-stadion won het gastland via strafschoppen van Duitsland. Aanvoerder Neymar, een van de drie dispensatiespelers van ouder dan 23 jaar, schoot de winnende penalty binnen.
Argentinië was na overwinningen in de finaleronde op Uruguay (3-2) en Colombia (2-1) al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Japan. De Argentijnen pakten in 2004 en 2008 olympisch goud. Veertien van de zestien deelnemers zijn nu bekend. Bij de mannen mogen voetballers tot 23 jaar meedoen aan de Spelen, aangevuld met maximaal drie dispensatiespelers.
Bij de vrouwen, waar twaalf landen meedoen, zijn geen restricties. De Verenigde Staten en Canada verzekerden zich afgelopen week op het kwalificatietoernooi voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied van deelname. De Nederlandse vrouwen doen voor het eerst mee aan de Spelen. Ze kwalificeerden zich vorig jaar al op het WK. In april vindt de loting voor het olympische toernooi plaats.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
7 uur geleden