Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse voetballers kunnen titel verdedigen in Tokio

Braziliaanse voetballers kunnen titel verdedigen in Tokio

BUCARAMANGA (ANP) - De Braziliaanse voetballers kunnen in Tokio hun olympische titel verdedigen. Brazilië verzekerde zich op de slotdag van het olympisch kwalificatietoernooi voor Zuid-Amerikaanse landen van een ticket naar de Spelen. De beloften van de 'Seleção' versloegen het al geplaatste Argentinië met 3-0 en eindigden daardoor als tweede op het toernooi in Colombia. De doelpunten kwamen van Matheus Cunha (twee) en Paulinho, die beiden in de Duitse Bundesliga spelen voor respectievelijk Hertha BSC en Bayer Leverkusen.

Brazilië veroverde vier jaar geleden op de Spelen van Rio de Janeiro de enige prijs die nog ontbrak op de erelijst: olympisch goud. In het kolkende Maracanã-stadion won het gastland via strafschoppen van Duitsland. Aanvoerder Neymar, een van de drie dispensatiespelers van ouder dan 23 jaar, schoot de winnende penalty binnen.

Argentinië was na overwinningen in de finaleronde op Uruguay (3-2) en Colombia (2-1) al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Japan. De Argentijnen pakten in 2004 en 2008 olympisch goud. Veertien van de zestien deelnemers zijn nu bekend. Bij de mannen mogen voetballers tot 23 jaar meedoen aan de Spelen, aangevuld met maximaal drie dispensatiespelers.

Bij de vrouwen, waar twaalf landen meedoen, zijn geen restricties. De Verenigde Staten en Canada verzekerden zich afgelopen week op het kwalificatietoernooi voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied van deelname. De Nederlandse vrouwen doen voor het eerst mee aan de Spelen. Ze kwalificeerden zich vorig jaar al op het WK. In april vindt de loting voor het olympische toernooi plaats.

Meer uit Voetbal

Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

37 minuten geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

12 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

13 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

15 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

16 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

16 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

18 uur geleden