Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse voetballers kunnen titel verdedigen in Tokio

Braziliaanse voetballers kunnen titel verdedigen in Tokio

BUCARAMANGA (ANP) - De Braziliaanse voetballers kunnen in Tokio hun olympische titel verdedigen. Brazilië verzekerde zich op de slotdag van het olympisch kwalificatietoernooi voor Zuid-Amerikaanse landen van een ticket naar de Spelen. De beloften van de 'Seleção' versloegen het al geplaatste Argentinië met 3-0 en eindigden daardoor als tweede op het toernooi in Colombia. De doelpunten kwamen van Matheus Cunha (twee) en Paulinho, die beiden in de Duitse Bundesliga spelen voor respectievelijk Hertha BSC en Bayer Leverkusen.

Brazilië veroverde vier jaar geleden op de Spelen van Rio de Janeiro de enige prijs die nog ontbrak op de erelijst: olympisch goud. In het kolkende Maracanã-stadion won het gastland via strafschoppen van Duitsland. Aanvoerder Neymar, een van de drie dispensatiespelers van ouder dan 23 jaar, schoot de winnende penalty binnen.

Argentinië was na overwinningen in de finaleronde op Uruguay (3-2) en Colombia (2-1) al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Japan. De Argentijnen pakten in 2004 en 2008 olympisch goud. Veertien van de zestien deelnemers zijn nu bekend. Bij de mannen mogen voetballers tot 23 jaar meedoen aan de Spelen, aangevuld met maximaal drie dispensatiespelers.

Bij de vrouwen, waar twaalf landen meedoen, zijn geen restricties. De Verenigde Staten en Canada verzekerden zich afgelopen week op het kwalificatietoernooi voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied van deelname. De Nederlandse vrouwen doen voor het eerst mee aan de Spelen. Ze kwalificeerden zich vorig jaar al op het WK. In april vindt de loting voor het olympische toernooi plaats.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

1 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

1 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

2 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

2 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

3 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

3 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

4 uur geleden