Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse voetballers: gezondheid staat voorop

Braziliaanse voetballers: gezondheid staat voorop

RIO DE JANEIRO (ANP) - In een zeldzaam geval van eensgezindheid hebben Braziliaanse profvoetballers opgeroepen de gezondheid voorop te stellen als het gaat om de hervatting van de competities in het Zuid-Amerikaanse land. Vijftien spelers van tien verschillende clubs deden dat in een video.

"De mensen in Brazilië houden van voetbal en willen het terug, net als wij. Maar we moeten aan onze gezondheid denken", luidde de boodschap. Daarin vroegen de spelers verder om een dialoog over mogelijke wetswijzigingen die de macht van de clubs ten opzichte van de spelers zouden vergroten. Het is voor het eerst dat Braziliaanse voetballers één front vormen sinds een officieuze vakbond, Gezond Verstand FC genaamd, de activiteiten in 2016 staakte.

Brazilië telt inmiddels ruim 100.000 besmettingen met het longvirus en er overleden meer dan 7000 mensen, het hoogste aantal in Zuid-Amerika. De voetbalbond van Sâo Paulo heeft verklaard de competitie pas te hervatten als de regering wedstrijden toelaat. De clubs kwamen overeen dat ze niet gaan trainen zo lang niet alle teams daartoe in staat zijn. In Rio de Janeiro mag al wel weer worden getraind, maar de meeste clubs zijn nog niet begonnen.

Meer uit Voetbal

Kampioen Liverpool lijdt tegen United vierde nederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool lijkt het winnen verleerd. De ploeg van trainer Arne Slot leed tegen Manchester United de vierde nederlaag op rij (1-2). De kampioen verloor de afgelopen weken ook van Crystal Palace, Chelsea en Galatasaray in de Champions League.

22 minuten geleden
Van Persie wil dat Feyenoord na 7-0 'nederig en hongerig' blijft

ALMELO (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord vindt het na de ruime zege op Heracles Almelo (0-7) belangrijk dat zijn spelers "hongerig en nederig" blijven. Dat vertelde hij tijdens een persconferentie in Almelo.

24 minuten geleden
Borges draagt eerste treffer als Feyenoorder op aan overleden oma

ALMELO (ANP) - Gonçalo Borges heeft zijn eerste doelpunt als speler van Feyenoord opgedragen aan zijn in september overleden oma. "Het is een lastige tijd geweest, voor mij en mijn familie. Deze is voor mijn oma", sprak de Portugese buitenspeler na de zege van 7-0 van de Rotterdammers bij Heracles Almelo tijdens een persconferentie.

39 minuten geleden
Feyenoord laat Heracles week voor topper tegen PSV kansloos

ALMELO (ANP) - Feyenoord heeft zich een week voor de topper in de Eredivisie tegen PSV niet bovenmatig hoeven in te spannen. De Rotterdammers lieten hekkensluiter Heracles Almelo kansloos (0-7) en beginnen de ontmoeting met de regerend kampioen in De Kuip daardoor met een voorsprong van 3 punten.

1 uur geleden
Feyenoord klopt Heracles (0-7), topscorer Ueda scoort drie keer

ALMELO (ANP) - Koploper Feyenoord heeft in de Eredivisie een eenvoudige zege behaald op Heracles Almelo. De Rotterdammers wonnen in Overijssel met liefst 7-0 van de hekkensluiter.

1 uur geleden
Freiburg redt punt in laatste duel voor ontmoeting met FC Utrecht

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft de laatste wedstrijd voor de ontmoeting van donderdag met FC Utrecht gelijkgespeeld. De ploeg redde in de slotfase een punt tegen Eintracht Frankfurt (2-2).

2 uur geleden
Oud-voetballer Drenthe getroffen door herseninfarct

ROTTERDAM (ANP) - Royston Drenthe is vrijdag getroffen door een herseninfarct. Dat meldt FC de Rebellen, een gelegenheidsteam van oud-profvoetballers, op Instagram.

2 uur geleden