Braziliaanse scheidsrechter bij eerste WK-wedstrijd van Oranje
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal krijgt maandag in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Senegal te maken met een Braziliaanse scheidsrechter. De FIFA heeft Wilton Sampaio aangesteld voor het duel in het Al Thumama-stadion in Doha.
De 40-jarige Braziliaan krijgt langs de zijlijnen hulp van twee landgenoten en de Uruguayaan Andrés Matonte fungeert als vierde man. Juan Soto uit Venezuela voert het team van videoarbiters aan, waar naast een landgenoot van hem ook twee Argentijnen deel van uitmaken. Zij zitten achter de tv-schermen om beelden terug te kijken.
Het duel tussen Oranje en Senegal begint maandag om 17.00 uur Nederlandse tijd. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal speelt daarna in groep A nog tegen Ecuador en gastland Qatar.
Scheidsrechter Danny Makkelie heeft nog niet te horen gekregen wat zijn eerste WK-wedstrijd wordt. De Italiaan Daniele Orsato leidt zondag de openingswedstrijd tussen Qatar en Ecuador.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
4 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
7 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
23 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
23 uur geleden