Braziliaanse scheidsrechter bij eerste WK-wedstrijd van Oranje
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal krijgt maandag in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Senegal te maken met een Braziliaanse scheidsrechter. De FIFA heeft Wilton Sampaio aangesteld voor het duel in het Al Thumama-stadion in Doha.
De 40-jarige Braziliaan krijgt langs de zijlijnen hulp van twee landgenoten en de Uruguayaan Andrés Matonte fungeert als vierde man. Juan Soto uit Venezuela voert het team van videoarbiters aan, waar naast een landgenoot van hem ook twee Argentijnen deel van uitmaken. Zij zitten achter de tv-schermen om beelden terug te kijken.
Het duel tussen Oranje en Senegal begint maandag om 17.00 uur Nederlandse tijd. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal speelt daarna in groep A nog tegen Ecuador en gastland Qatar.
Scheidsrechter Danny Makkelie heeft nog niet te horen gekregen wat zijn eerste WK-wedstrijd wordt. De Italiaan Daniele Orsato leidt zondag de openingswedstrijd tussen Qatar en Ecuador.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.
4 uur geledenROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).
8 uur geledenVELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.
8 uur geleden