
Braziliaanse scheidsrechter bij eerste WK-wedstrijd van Oranje
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal krijgt maandag in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Senegal te maken met een Braziliaanse scheidsrechter. De FIFA heeft Wilton Sampaio aangesteld voor het duel in het Al Thumama-stadion in Doha.
De 40-jarige Braziliaan krijgt langs de zijlijnen hulp van twee landgenoten en de Uruguayaan Andrés Matonte fungeert als vierde man. Juan Soto uit Venezuela voert het team van videoarbiters aan, waar naast een landgenoot van hem ook twee Argentijnen deel van uitmaken. Zij zitten achter de tv-schermen om beelden terug te kijken.
Het duel tussen Oranje en Senegal begint maandag om 17.00 uur Nederlandse tijd. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal speelt daarna in groep A nog tegen Ecuador en gastland Qatar.
Scheidsrechter Danny Makkelie heeft nog niet te horen gekregen wat zijn eerste WK-wedstrijd wordt. De Italiaan Daniele Orsato leidt zondag de openingswedstrijd tussen Qatar en Ecuador.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie had bij de 4-0-zege van zijn ploeg op PEC Zwolle goede momenten gezien. Het kan volgens de trainer echter nog wel beter, zo keek hij terug op de eenvoudige zege bij ESPN.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de aanloop naar de halve finale van de Champions League tegen Arsenal voor het eerst verloren in de Franse competitie. De ploeg van coach Luis Enrique ging in het eigen Parc des Princes met 3-1 onderuit tegen OGC Nice.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de derde plaats in de Eredivisie weer overgenomen van FC Utrecht. De ploeg van coach Robin van Persie won in de eigen Kuip met 4-0 van PEC Zwolle.
6 uur geledenDORDRECHT/LEEUWARDEN (ANP) - FC Dordrecht en SC Cambuur blijven een kleine kans houden op de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Die plaats geeft recht op directe promotie naar de Eredivisie. Dordrecht won met 3-0 van MVV Maastricht. SC Cambuur was met 2-1 te sterk voor Vitesse.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - FC Utrecht heeft zich verzekerd van Europees voetbal. Het elftal van trainer Ron Jans versloeg RKC Waalwijk in het Mandemakers Stadion met 4-0 en heeft na 31 wedstrijden 62 punten. Het gat tussen FC Utrecht en de huidige nummer 5 FC Twente is niet meer te dichten door de club uit Enschede. De vierde plaats is goed voor de tweede voorronde van de Europa League. RKC moet vrezen voor degradatie.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Madrid is zo verbolgen over de kritiek die de arbitrage op de club heeft geuit, dat 'de Koninklijke' de persconferentie en de laatste training voor de bekerfinale tegen FC Barcelona heeft afgelast. Eerder op de dag deed onder anderen scheidsrechter Ricardo de Burgos Bengoetxea zijn beklag over de wijze waarop Real Madrid hem in een video op het clubkanaal neerzette. De Burgos Bengoetxea fluit de eindstrijd in Sevilla. Ook VAR Pablo González Fuertes uitte kritiek op de wijze waarop de arbitrage wordt bejegend.
8 uur geledenNYON (ANP) - De talenten van AZ zijn er niet in geslaagd voor de tweede keer de finale te bereiken van de Youth League. In het Zwitserse Nyon verloor het team onder 19 jaar van trainer Michael van Zijtveld van de leeftijdsgenoten van FC Barcelona met 1-0. De Spanjaarden nemen het in de finale op tegen Trabzonspor dat Salzburg met 2-1 versloeg.
8 uur geleden