Braziliaanse scheidsrechter bij eerste WK-wedstrijd van Oranje
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal krijgt maandag in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Senegal te maken met een Braziliaanse scheidsrechter. De FIFA heeft Wilton Sampaio aangesteld voor het duel in het Al Thumama-stadion in Doha.
De 40-jarige Braziliaan krijgt langs de zijlijnen hulp van twee landgenoten en de Uruguayaan Andrés Matonte fungeert als vierde man. Juan Soto uit Venezuela voert het team van videoarbiters aan, waar naast een landgenoot van hem ook twee Argentijnen deel van uitmaken. Zij zitten achter de tv-schermen om beelden terug te kijken.
Het duel tussen Oranje en Senegal begint maandag om 17.00 uur Nederlandse tijd. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal speelt daarna in groep A nog tegen Ecuador en gastland Qatar.
Scheidsrechter Danny Makkelie heeft nog niet te horen gekregen wat zijn eerste WK-wedstrijd wordt. De Italiaan Daniele Orsato leidt zondag de openingswedstrijd tussen Qatar en Ecuador.
Meer uit Voetbal
QUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.
4 uur geledenBREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
14 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
18 uur geleden