Braziliaanse president vervangt zes ministers
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft maandag zes ministers vervangen. Onder meer de ministeries van Buitenlandse Zaken, Defensie en Justitie hebben een nieuwe roerganger gekregen, zo maakte de regering in een verklaring bekend.
Carlos Alberto Franco França werd benoemd als nieuwe minister van Buitenlandse Zaken en Walter Souza Braga Netto is nu de minister van Defensie. Ze vervangen respectievelijk Ernesto Araújo en Fernando Azevedo e Silva. Luiz Eduardo Ramos is aangesteld als de nieuwe stafchef, politiecommandant Anderson Torres is de nieuwe justitieminister. Vertrekkend minister van Justitie Andre Mendonca wordt procureur-generaal en congreslid Flavia Arruda bekleedt vanaf nu de post van regeringssecretaris.
De rechts-populistische leider maakt zich op voor de presidentsverkiezingen in oktober 2022 en staat onder toenemende druk vanwege forse toenames van het aantal coronabesmettingen en -doden in de afgelopen weken. Het toch al zwaar getroffen land, dat na de Verenigde Staten wereldwijd de meeste geïnfecteerden en doden telt door het longvirus, heeft het wekelijkse aantal overledenen zien verviervoudigen ten opzichte van begin dit jaar.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
8 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
8 uur geleden