Braziliaanse president vervangt zes ministers
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft maandag zes ministers vervangen. Onder meer de ministeries van Buitenlandse Zaken, Defensie en Justitie hebben een nieuwe roerganger gekregen, zo maakte de regering in een verklaring bekend.
Carlos Alberto Franco França werd benoemd als nieuwe minister van Buitenlandse Zaken en Walter Souza Braga Netto is nu de minister van Defensie. Ze vervangen respectievelijk Ernesto Araújo en Fernando Azevedo e Silva. Luiz Eduardo Ramos is aangesteld als de nieuwe stafchef, politiecommandant Anderson Torres is de nieuwe justitieminister. Vertrekkend minister van Justitie Andre Mendonca wordt procureur-generaal en congreslid Flavia Arruda bekleedt vanaf nu de post van regeringssecretaris.
De rechts-populistische leider maakt zich op voor de presidentsverkiezingen in oktober 2022 en staat onder toenemende druk vanwege forse toenames van het aantal coronabesmettingen en -doden in de afgelopen weken. Het toch al zwaar getroffen land, dat na de Verenigde Staten wereldwijd de meeste geïnfecteerden en doden telt door het longvirus, heeft het wekelijkse aantal overledenen zien verviervoudigen ten opzichte van begin dit jaar.
Meer uit Buitenland
TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
21 minuten geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
26 minuten geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.
5 uur geleden