Braziliaanse president vervangt zes ministers
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft maandag zes ministers vervangen. Onder meer de ministeries van Buitenlandse Zaken, Defensie en Justitie hebben een nieuwe roerganger gekregen, zo maakte de regering in een verklaring bekend.
Carlos Alberto Franco França werd benoemd als nieuwe minister van Buitenlandse Zaken en Walter Souza Braga Netto is nu de minister van Defensie. Ze vervangen respectievelijk Ernesto Araújo en Fernando Azevedo e Silva. Luiz Eduardo Ramos is aangesteld als de nieuwe stafchef, politiecommandant Anderson Torres is de nieuwe justitieminister. Vertrekkend minister van Justitie Andre Mendonca wordt procureur-generaal en congreslid Flavia Arruda bekleedt vanaf nu de post van regeringssecretaris.
De rechts-populistische leider maakt zich op voor de presidentsverkiezingen in oktober 2022 en staat onder toenemende druk vanwege forse toenames van het aantal coronabesmettingen en -doden in de afgelopen weken. Het toch al zwaar getroffen land, dat na de Verenigde Staten wereldwijd de meeste geïnfecteerden en doden telt door het longvirus, heeft het wekelijkse aantal overledenen zien verviervoudigen ten opzichte van begin dit jaar.
Meer uit Buitenland
POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
5 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
6 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
7 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
7 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
7 uur geleden