Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse president is ziek en annuleert reis naar China

Braziliaanse president is ziek en annuleert reis naar China

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva schrapt vanwege ziekte zijn geplande reis naar China. De 77-jarige leider zou van 27 tot 31 maart in Beijing zijn en er een ontmoeting hebben met de Chinese president Xi Jinping.

Maar nadat het bezoek door ziekte al eens enkele dagen werd uitgesteld, steekt een longontsteking als gevolg van het griepvirus nu definitief een stokje voor de reis. Het is de bedoeling dat het bezoek later plaatsvindt, maar een nieuwe datum is nog niet afgesproken.

"De toestand van de president gaat erop vooruit, maar zijn medische dienst raadt aan dat hij de trip naar China uitstelt tot hij niet langer besmettelijk is", aldus een officieel statement.

De bedoeling was dat een enorme delegatie met Lula zou meereizen, onder wie zes ministers, verschillende parlementsleden en 240 bedrijfsleiders. China is veruit de grootste handelspartner van het Zuid-Amerikaanse land. Het is de grootste afnemer van onder anderen rundvlees, sojabonen en houtpulp uit Brazilië.

Meer uit Buitenland

Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander pro-actiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

20 minuten geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

21 minuten geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

1 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

3 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

3 uur geleden
BBC: Georgië gebruikte chemisch wapen uit WOI tegen betogers

TBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.

4 uur geleden