Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse president Bolsonaro wil zelf geen vaccin

Braziliaanse president Bolsonaro wil zelf geen vaccin

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro laat zich niet inenten tegen Covid-19. Maar hij beklemtoont dat de vaccins onmiddellijk worden gedistribueerd en toegediend zodra beschikbaar. Bolsonaro zei op sociale media dat het zijn recht is af te zien van vaccinatie. Het land heeft inmiddels honderd miljoen doses besteld van het vaccin uit de laboratoria van AstraZeneca en de Universiteit van Oxford.

De conservatieve Bolsonaro won in oktober 2018 overtuigend de presidentsverkiezingen. Hij is dit jaar fel bekritiseerd over zijn aanpak van het coronavirus. Bolsonaro noemt het virus een soort griepje. Hij vindt dat het gevaar ervan wordt overdreven en dat strenge coronamaatregelen meer kwaad dan goed doen. Hij is in juli zelf besmet geweest en wordt ervan beschuldigd veel te laks te hebben gereageerd op het virus.

Bolsonaro wint volgens recente opiniepeilingen echter steeds meer aan populariteit, onder meer dankzij steunmaatregelen van zijn regering. De meeste Brazilianen hebben geen vaste baan en kunnen niet thuis werken of thuis blijven. Bij ruim 6 miljoen van de 210 miljoen Brazilianen is vooralsnog het virus vastgesteld, onder meer bij een hoop leden van de regering. Circa 5,5 miljoen patiënten zijn hersteld of hadden geen klachten. Het virus is volgens de autoriteiten meer dan 170.000 mensen fataal geworden.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandministers hopen op nieuwe wind na vertrek Orbán

LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.

16 minuten geleden
Reddingsteam bultrugwalvis Timmy heeft last van vermoeidheid

WISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.

21 minuten geleden
Kallas hoopt woensdag op positief besluit EU-lening Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.

24 minuten geleden
Spaanse minister: EU moet maatregelen tegen Israël nemen

LUXEMBURG (ANP) - De EU moet maatregelen tegen Israël nemen, vindt de Spaanse minister José Manuel Albares Bueno (Buitenlandse Zaken) dinsdag. Als de EU dat niet doet, verliest zij haar geloofwaardigheid, zei hij in Luxemburg voor de start van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De minister vindt dat het associatieverdrag met Israël moet worden opgeschort.

1 uur geleden
EU-hof: Hongarije overtreedt EU-regels met wet over lhbti-content

LUXEMBURG (ANP) - Hongarije overtreedt artikel 2 van het Verdrag van de Europese Unie met een wet die lhbti-personen "stigmatiseert en marginaliseert", concludeert het Europees Hof van Justitie. De Europese Commissie spande de zaak aan nadat Hongarije vorig jaar een wet had aangenomen die de toegang tot lhbti-content verbiedt of beperkt.

1 uur geleden
Topambtenaar: kantoor premier zette druk op screening Mandelson

LONDEN (ANP) - Het kantoor van de Britse premier Keir Starmer heeft druk gezet op de screening van Peter Mandelson. Dat heeft topambtenaar Olly Robbins gezegd tegen het Britse parlement. Volgens Robbins, die vorige week werd ontslagen vanwege de zaak, moest de screening zo snel mogelijk worden afgerond.

1 uur geleden
Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.

2 uur geleden