Braziliaanse president Bolsonaro wil zelf geen vaccin
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro laat zich niet inenten tegen Covid-19. Maar hij beklemtoont dat de vaccins onmiddellijk worden gedistribueerd en toegediend zodra beschikbaar. Bolsonaro zei op sociale media dat het zijn recht is af te zien van vaccinatie. Het land heeft inmiddels honderd miljoen doses besteld van het vaccin uit de laboratoria van AstraZeneca en de Universiteit van Oxford.
De conservatieve Bolsonaro won in oktober 2018 overtuigend de presidentsverkiezingen. Hij is dit jaar fel bekritiseerd over zijn aanpak van het coronavirus. Bolsonaro noemt het virus een soort griepje. Hij vindt dat het gevaar ervan wordt overdreven en dat strenge coronamaatregelen meer kwaad dan goed doen. Hij is in juli zelf besmet geweest en wordt ervan beschuldigd veel te laks te hebben gereageerd op het virus.
Bolsonaro wint volgens recente opiniepeilingen echter steeds meer aan populariteit, onder meer dankzij steunmaatregelen van zijn regering. De meeste Brazilianen hebben geen vaste baan en kunnen niet thuis werken of thuis blijven. Bij ruim 6 miljoen van de 210 miljoen Brazilianen is vooralsnog het virus vastgesteld, onder meer bij een hoop leden van de regering. Circa 5,5 miljoen patiënten zijn hersteld of hadden geen klachten. Het virus is volgens de autoriteiten meer dan 170.000 mensen fataal geworden.
Meer uit Buitenland
ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Op beelden bij Zwitserse media is te zien hoe de gondel van een berg rolt. Onduidelijk is op dit moment of er mensen in de gondel zaten, of dat er gewonden zijn. Volgens nieuwssite 20 minuten is er sprake van minstens één gewonde. Ook schrijft dat medium dat een reddingshelikopter is ingezet.
5 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.
11 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.
26 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
4 uur geleden