Braziliaanse president Bolsonaro ontslaat minister van gezondheid
BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag zijn minister van Volksgezondheid Luiz Henrique Mandetta ontslagen, zei Mandetta op Twitter. De twee lagen al wekenlang met elkaar in de clinch over de vraag hoe te reageren op de coronaviruspandemie.
Mandetta weigerde te buigen voor de eis van de Braziliaanse leider om het beleid van sociale afstand te versoepelen om de snel instortende economie weer op gang te brengen.
Luiz Henrique Mandetta kwam in de schijnwerpers te staan tijdens de dagelijkse briefings van het ministerie van Volksgezondheid en talloze media-interviews waarin hij de Brazilianen aanspoorde om thuis te blijven om het aantal nieuwe besmettingen te vertragen.
Oncoloog
De oncoloog Nelson Teich zal worden aangesteld om Mandetta te vervangen.
De ministerswissel komt op een kritiek moment voor Brazilië, aangezien het aantal sterfgevallen door het coronavirus stijgt en deskundigen waarschuwen dat het hoogtepunt van de pandemie nog weken ver is.
De stap kan verder kritiek oproepen dat Bolsonaro langzaam en grillig heeft gereageerd op de pandemie, die tot nu toe meer dan 1700 mensen in Brazilië het leven heeft gekost.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is afgesneden van communicatie na een politie-inval in zijn huis, meldt zijn partij NUP. Eerder gingen er geruchten dat hij was ontvoerd door het leger. De partij plaatste vrijdagavond laat op X dat Wine met geweld was meegenomen in een helikopter, maar dat werd even later weer verwijderd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.
6 uur geledenWASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
9 uur geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
9 uur geleden