Braziliaanse president Bolsonaro ontslaat minister van gezondheid
BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag zijn minister van Volksgezondheid Luiz Henrique Mandetta ontslagen, zei Mandetta op Twitter. De twee lagen al wekenlang met elkaar in de clinch over de vraag hoe te reageren op de coronaviruspandemie.
Mandetta weigerde te buigen voor de eis van de Braziliaanse leider om het beleid van sociale afstand te versoepelen om de snel instortende economie weer op gang te brengen.
Luiz Henrique Mandetta kwam in de schijnwerpers te staan tijdens de dagelijkse briefings van het ministerie van Volksgezondheid en talloze media-interviews waarin hij de Brazilianen aanspoorde om thuis te blijven om het aantal nieuwe besmettingen te vertragen.
Oncoloog
De oncoloog Nelson Teich zal worden aangesteld om Mandetta te vervangen.
De ministerswissel komt op een kritiek moment voor Brazilië, aangezien het aantal sterfgevallen door het coronavirus stijgt en deskundigen waarschuwen dat het hoogtepunt van de pandemie nog weken ver is.
De stap kan verder kritiek oproepen dat Bolsonaro langzaam en grillig heeft gereageerd op de pandemie, die tot nu toe meer dan 1700 mensen in Brazilië het leven heeft gekost.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
1 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
5 uur geleden