Braziliaanse president Bolsonaro herstellende na darmobstructie
SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro herstelt in een ziekenhuis van een darmobstructie. De verstopping in zijn darmen is opgelost en een operatie blijkt niet nodig, zo heeft zijn medisch team bekendgemaakt.
De president reageert goed op zijn behandeling, waar dinsdag een vloeibaar dieet aan is toegevoegd. Het is niet bekend wanneer hij naar huis mag. Bolsonaro had afgelopen zomer dezelfde darmklachten en hoefde ook toen niet onder het mes.
De gezondheidsproblemen van Bolsonaro zijn het gevolg van een steekincident in 2018. De politicus, toen nog presidentskandidaat, werd tijdens een campagnebijeenkomst in zijn buik gestoken. Hij raakte ernstig gewond en onderging vier grote operaties.
De president brak zondag zijn vakantie vroegtijdig af vanwege pijn in zijn buik. Hij werd in de nacht van zondag op maandag opgenomen in een privéziekenhuis in São Paulo.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
1 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
2 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
4 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
11 uur geleden