Braziliaanse president Bolsonaro herstellende na darmobstructie
SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro herstelt in een ziekenhuis van een darmobstructie. De verstopping in zijn darmen is opgelost en een operatie blijkt niet nodig, zo heeft zijn medisch team bekendgemaakt.
De president reageert goed op zijn behandeling, waar dinsdag een vloeibaar dieet aan is toegevoegd. Het is niet bekend wanneer hij naar huis mag. Bolsonaro had afgelopen zomer dezelfde darmklachten en hoefde ook toen niet onder het mes.
De gezondheidsproblemen van Bolsonaro zijn het gevolg van een steekincident in 2018. De politicus, toen nog presidentskandidaat, werd tijdens een campagnebijeenkomst in zijn buik gestoken. Hij raakte ernstig gewond en onderging vier grote operaties.
De president brak zondag zijn vakantie vroegtijdig af vanwege pijn in zijn buik. Hij werd in de nacht van zondag op maandag opgenomen in een privéziekenhuis in São Paulo.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.
9 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
4 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
7 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
7 uur geleden