Braziliaanse politie muit, aantal moorden vervijfvoudigd
SAO PAULO (ANP) - Het aantal moorden in de Braziliaanse staat Ceara, in het noordoosten van het Zuid-Amerikaanse land, is de afgelopen dagen bijna vervijfvoudigd. Sinds de militaire politie is gaan muiten om betere salarissen te krijgen zijn binnen twee dagen 51 mensen van het leven beroofd. Normaal bedraagt het aantal moorden per dag ongeveer zes. Dat heeft het Braziliaanse persbureau Agencia Brasil naar buiten gebracht.
De regering van de Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft vrijdag besloten militairen en de nationale garde naar het gebied te sturen om de orde te herstellen. "Dit is ernstig. Als we ons in een staat van stedelijke oorlogsvoering bevinden, moeten we mensen sturen om dit probleem op te lossen", aldus Bolsonaro.
Leden van de militaire politie besloten deze week te muiten nadat onderhandelingen over loonsverhogingen mislukten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
1 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
9 uur geleden