Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
Het Hooggerechtshof gaf toestemming voor de operatie nadat was vastgesteld dat de ingreep medisch noodzakelijk is. Volgens de cardioloog moet Bolsonaro naar verwachting vijf tot zeven dagen in het ziekenhuis blijven. Na de operatie wordt beoordeeld of hij een aanvullende ingreep kan ondergaan voor een blokkade van de middenrifzenuw. Deze veroorzaakt een terugkerende hik.
De 70-jarige oud-president kampt al langer met gezondheidsproblemen, sinds hij in 2018 tijdens een campagnebijeenkomst in zijn buik werd gestoken. Sindsdien heeft hij meerdere operaties ondergaan.
Omdat Bolsonaro niet zelf mee kan doen aan de verkiezingen in 2026, heeft hij zijn oudste zoon Flavio Bolsonaro de opdracht gegeven het op te nemen tegen president Luiz Inácio Lula da Silva. Dat besluit werd eerder deze maand aangekondigd, maar Bolsonaro bevestigde dit door een brief te schrijven die door zijn zoon werd voorgelezen. Dat gebeurde voor het ziekenhuis waar Bolsonaro de operatie onderging.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
40 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
53 minuten geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
4 uur geleden