
Braziliaanse oud-Ajacied Antony wordt ziek van airco in stadions
DOHA (ANP) - Voormalig Ajacied Antony zegt ziek te worden van de airconditioning in de stadions van het WK voetbal in Qatar. Het leidde tot griepverschijnselen bij meerdere spelers binnen de selectie van Brazilië. Onder anderen de geblesseerde sterspeler Neymar en de aanvaller van Manchester United zelf hadden er last van.
"Ik heb me een paar dagen minder gevoeld", verklaarde Antony. "Ik was verkouden en had last van een pijnlijke keel. Het kan niet anders dan dat dit een gevolg is van de wijze waarop men hier in de stadions de klimatologische omstandigheden beïnvloedt."
Qatar probeert via de airco te voorkomen dat spelers teveel last hebben van de klimatologische omstandigheden in het land, waar het ook in deze tijd van het jaar nog steeds warm is.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes houdt het volste vertrouwen in Ajax-trainer John Heitinga. "Vorig jaar heb ik in een moeilijke fase tegen critici binnen Ajax over (Francesco) Farioli gezegd: 'Als jullie hem willen ontslaan, ontsla mij dan als eerste.' Zo sta ik er nu ook in", zegt Kroes in een interview met supportersmagazine Ajax Life.
19 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.
3 uur geledenLEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Lineth Beerensteyn heeft haar eerste doelpunt van dit Champions League-seizoen gemaakt. De aanvalster van VfL Wolfsburg maakte de openingstreffer in het uitduel met het Noorse Vålerenga, dat lang op weg leek naar een verrassend punt. Middenveldster Janina Minge bezorgde de Duitse topclub in de slotseconden vanaf de strafschopstip echter alsnog de overwinning: 1-2.
15 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.
21 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
1 dag geleden