Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse minister wil overleg met bendes over coronavirus

Braziliaanse minister wil overleg met bendes over coronavirus

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse minister Luiz Henrique Mandetta van Volksgezondheid wil dat de autoriteiten gesprekken voeren met drugsbendes en milities in sloppenwijken over hoe het coronavirus in toom kan worden gehouden. Het Zuid-Amerikaanse land is zwaar getroffen door de pandemie en vreest voor grote uitbraken in de dichtbevolkte favela's die vaak niet beschikken over goede sanitaire en gezondheidsvoorzieningen.

Mandetta zei woensdag (lokale tijd) tijdens een persconferentie dat de regering realistisch moet zijn over wie de baas is in de sloppenwijken. "We moeten begrijpen dat dit de gebieden zijn waar de staat vaak afwezig is en drugshandelaren en milities de dienst uitmaken. Hoe slaan we een brug naar hen? Door met ze te praten, omdat ze ook mensen zijn. En ook zij moeten helpen."

De minister vertelde dat autoriteiten een proefproject zijn begonnen in een favela om het coronavirus te beheersen, maar vertelde niet waar.

In Braziliƫ zijn 16.000 mensen besmet met het longvirus, meer dan achthonderd zijn gestorven aan de gevolgen ervan.

Meer uit Buitenland

Russische gevechtsvliegtuigen gespot bij Alaska

CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.

25 minuten geleden
NASA voert succesvolle repetitie voor maanlancering uit

MERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.

29 minuten geleden
Epstein-executeurs stemmen in met schikking van 35 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.

1 uur geleden
Senaat Florida stemt in met hernoemen vliegveld naar Trump

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.

1 uur geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

4 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

8 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

8 uur geleden