Braziliaanse minister wil overleg met bendes over coronavirus
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse minister Luiz Henrique Mandetta van Volksgezondheid wil dat de autoriteiten gesprekken voeren met drugsbendes en milities in sloppenwijken over hoe het coronavirus in toom kan worden gehouden. Het Zuid-Amerikaanse land is zwaar getroffen door de pandemie en vreest voor grote uitbraken in de dichtbevolkte favela's die vaak niet beschikken over goede sanitaire en gezondheidsvoorzieningen.
Mandetta zei woensdag (lokale tijd) tijdens een persconferentie dat de regering realistisch moet zijn over wie de baas is in de sloppenwijken. "We moeten begrijpen dat dit de gebieden zijn waar de staat vaak afwezig is en drugshandelaren en milities de dienst uitmaken. Hoe slaan we een brug naar hen? Door met ze te praten, omdat ze ook mensen zijn. En ook zij moeten helpen."
De minister vertelde dat autoriteiten een proefproject zijn begonnen in een favela om het coronavirus te beheersen, maar vertelde niet waar.
In Brazilië zijn 16.000 mensen besmet met het longvirus, meer dan achthonderd zijn gestorven aan de gevolgen ervan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.
8 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. Slowaakse media melden dat een docente om het leven kwam. Twee personen raakten gewond.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.
53 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.
1 uur geledenLILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.
2 uur geleden