Braziliaanse minister wil overleg met bendes over coronavirus
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse minister Luiz Henrique Mandetta van Volksgezondheid wil dat de autoriteiten gesprekken voeren met drugsbendes en milities in sloppenwijken over hoe het coronavirus in toom kan worden gehouden. Het Zuid-Amerikaanse land is zwaar getroffen door de pandemie en vreest voor grote uitbraken in de dichtbevolkte favela's die vaak niet beschikken over goede sanitaire en gezondheidsvoorzieningen.
Mandetta zei woensdag (lokale tijd) tijdens een persconferentie dat de regering realistisch moet zijn over wie de baas is in de sloppenwijken. "We moeten begrijpen dat dit de gebieden zijn waar de staat vaak afwezig is en drugshandelaren en milities de dienst uitmaken. Hoe slaan we een brug naar hen? Door met ze te praten, omdat ze ook mensen zijn. En ook zij moeten helpen."
De minister vertelde dat autoriteiten een proefproject zijn begonnen in een favela om het coronavirus te beheersen, maar vertelde niet waar.
In Brazilië zijn 16.000 mensen besmet met het longvirus, meer dan achthonderd zijn gestorven aan de gevolgen ervan.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
9 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
12 uur geleden