Braziliaanse minister van Volksgezondheid stapt alweer op
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse minister van Volksgezondheid Nelson Teich heeft vrijdag zijn ontslag alweer ingediend. Hij was nog geen maand in functie.
"Het leven is opgemaakt uit keuzes, en ik heb gekozen te vertrekken", zei Teich tijdens een korte verklaring aan de pers vrijdagmiddag. Hij deed geen uitspraken over zijn beweegreden voor het ontslag. "Ik heb mijn best gedaan", stelde de opgestapte bestuurder.
Bekend was dat Teich het niet eens is met het coronabeleid van president Jair Bolsonaro. Volgens de krant O Globo betrof hun laatste meningsverschil het meteen behandelen van patiënten met het malariamedicijn chloroquine. Teich wilde dat middel alleen inzetten voor de ernstigste gevallen.
Ook zou hij de aanvaringen tussen Bolsonaro en lokale overheden in het land over beu zijn geworden, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Veel gouverneurs en burgemeesters hebben beperkingen ingesteld om het coronavirus in te dammen. De president vreest dat die grote schade toebrengen aan de economie en wil ze terugdraaien.
Bolsonaro ontsloeg Teichs voorganger Luiz Henrique Mandetta op 16 april. Beiden lagen toen al weken overhoop over de aanpak van de epidemie. Mandetta drukte de Brazilianen voortdurend op het hart thuis te blijven om verspreiding van het gevaarlijke virus tegen te gaan. Bolsonaro daarentegen gaf prioriteit aan het op gang helpen van de instortende economie.
Coronabrandhaard Brazilië heeft inmiddels meer dan 218.000 aangetoonde besmettingsgevallen en is daarmee eveneens ernstig getroffen Europese landen als Duitsland en Frankrijk voorbij. Vrijdag werd bekend dat er in een dag tijd 15.305 nieuwe gevallen zijn vastgesteld, een recordaantal. In het land zijn ongeveer 14.800 mensen gestorven aan het virus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
4 uur geleden