Braziliaanse leger ingezet in strijd tegen georganiseerde misdaad
BRASILIA (ANP/DPA) - De Braziliaanse regering heeft woensdag opdracht gegeven tot de inzet van soldaten op verschillende luchthavens en havens in het hele land. Het betreft "een geïntegreerde operatie om de georganiseerde misdaad te bestrijden", schreef de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva, beter bekend als Lula, op X.
Volgens het decreet krijgt de federale politie op verschillende luchthavens en havens in de uitgestrekte oostelijke steden Rio de Janeiro en São Paulo versterking van het leger. In totaal worden 3700 leden van de landmacht, luchtmacht en marine ingezet. De militaire mobilisatie duurt tot mei volgend jaar en kan indien nodig worden uitgebreid. "De situatie heeft een zeer ernstig punt bereikt, het geweld dat we ervaren is met de dag verergerd", aldus Lula.
Vorige week werden in het westen van Rio de Janeiro minstens 35 bussen in brand gestoken nadat een prominent lid van de grootste militie van de stad door de politie was gedood. Lokale media melden dat de politie ervan uitgaat dat de bussen uit wraak zijn verbrand. In Brazilië zijn veel voormalige en zelfs actieve politieagenten lid van milities en betrokken bij drugshandel en andere criminele activiteiten.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/AFP) - Australië zag kort na de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen nog "geen noemenswaardige verschillen" in het gebruik van de apps. Uit interne overheidsstukken blijkt dat mensen wel even gekeken hebben of platforms die niet onder het verbod vallen ook interessant zijn, maar vervolgens gewoon weer terugkwamen bij de bekende namen.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump krijgt donderdag een briefing van de leider van het Amerikaanse Centrale Commando CENTCOM, Brad Cooper, over nieuwe plannen voor mogelijke militaire actie tegen Iran. Dat meldt Axios op basis van bronnen.
2 uur geledenWELLINGTON (ANP/AFP) - De dader van de aanslag op twee moskeeën in Nieuw-Zeeland heeft zijn hoger beroep verloren waarin hij probeerde zijn veroordeling en straf ongedaan te maken. Brenton Tarrant schoot in 2019 51 mensen dood.
2 uur geledenCULIACÁN (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa is door Amerikaanse aanklagers beschuldigd van samenspanning met drugskartels. Federale aanklagers in Manhattan maakten bekend een aanklacht te hebben ingediend waarin gouverneur Rubén Rocha Moya (76) en negen andere huidige en voormalige functionarissen worden beschuldigd van verschillende misdrijven.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Een Joodse gemeenschapsgroep waarschuwde de politie dat een terroristische aanslag "waarschijnlijk" was, slechts enkele dagen voordat twee schutters vijftien mensen doodden bij een massale schietpartij bij een Chanoeka-viering op Bondi Beach in Australië. Dat is gebleken uit een onderzoek.
4 uur geledenATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.
4 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.
6 uur geleden