Braziliaanse leger ingezet in strijd tegen georganiseerde misdaad
BRASILIA (ANP/DPA) - De Braziliaanse regering heeft woensdag opdracht gegeven tot de inzet van soldaten op verschillende luchthavens en havens in het hele land. Het betreft "een geïntegreerde operatie om de georganiseerde misdaad te bestrijden", schreef de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva, beter bekend als Lula, op X.
Volgens het decreet krijgt de federale politie op verschillende luchthavens en havens in de uitgestrekte oostelijke steden Rio de Janeiro en São Paulo versterking van het leger. In totaal worden 3700 leden van de landmacht, luchtmacht en marine ingezet. De militaire mobilisatie duurt tot mei volgend jaar en kan indien nodig worden uitgebreid. "De situatie heeft een zeer ernstig punt bereikt, het geweld dat we ervaren is met de dag verergerd", aldus Lula.
Vorige week werden in het westen van Rio de Janeiro minstens 35 bussen in brand gestoken nadat een prominent lid van de grootste militie van de stad door de politie was gedood. Lokale media melden dat de politie ervan uitgaat dat de bussen uit wraak zijn verbrand. In Brazilië zijn veel voormalige en zelfs actieve politieagenten lid van milities en betrokken bij drugshandel en andere criminele activiteiten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
7 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
9 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
19 uur geleden