Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse leger ingezet in strijd tegen georganiseerde misdaad

Braziliaanse leger ingezet in strijd tegen georganiseerde misdaad

BRASILIA (ANP/DPA) - De Braziliaanse regering heeft woensdag opdracht gegeven tot de inzet van soldaten op verschillende luchthavens en havens in het hele land. Het betreft "een geïntegreerde operatie om de georganiseerde misdaad te bestrijden", schreef de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva, beter bekend als Lula, op X.

Volgens het decreet krijgt de federale politie op verschillende luchthavens en havens in de uitgestrekte oostelijke steden Rio de Janeiro en São Paulo versterking van het leger. In totaal worden 3700 leden van de landmacht, luchtmacht en marine ingezet. De militaire mobilisatie duurt tot mei volgend jaar en kan indien nodig worden uitgebreid. "De situatie heeft een zeer ernstig punt bereikt, het geweld dat we ervaren is met de dag verergerd", aldus Lula.

Vorige week werden in het westen van Rio de Janeiro minstens 35 bussen in brand gestoken nadat een prominent lid van de grootste militie van de stad door de politie was gedood. Lokale media melden dat de politie ervan uitgaat dat de bussen uit wraak zijn verbrand. In Brazilië zijn veel voormalige en zelfs actieve politieagenten lid van milities en betrokken bij drugshandel en andere criminele activiteiten.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

36 minuten geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

37 minuten geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

2 uur geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

5 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

5 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

6 uur geleden