Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse leger ingezet in strijd tegen georganiseerde misdaad

Braziliaanse leger ingezet in strijd tegen georganiseerde misdaad

BRASILIA (ANP/DPA) - De Braziliaanse regering heeft woensdag opdracht gegeven tot de inzet van soldaten op verschillende luchthavens en havens in het hele land. Het betreft "een geïntegreerde operatie om de georganiseerde misdaad te bestrijden", schreef de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva, beter bekend als Lula, op X.

Volgens het decreet krijgt de federale politie op verschillende luchthavens en havens in de uitgestrekte oostelijke steden Rio de Janeiro en São Paulo versterking van het leger. In totaal worden 3700 leden van de landmacht, luchtmacht en marine ingezet. De militaire mobilisatie duurt tot mei volgend jaar en kan indien nodig worden uitgebreid. "De situatie heeft een zeer ernstig punt bereikt, het geweld dat we ervaren is met de dag verergerd", aldus Lula.

Vorige week werden in het westen van Rio de Janeiro minstens 35 bussen in brand gestoken nadat een prominent lid van de grootste militie van de stad door de politie was gedood. Lokale media melden dat de politie ervan uitgaat dat de bussen uit wraak zijn verbrand. In Brazilië zijn veel voormalige en zelfs actieve politieagenten lid van milities en betrokken bij drugshandel en andere criminele activiteiten.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

6 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

8 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

11 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

14 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

15 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

15 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

16 uur geleden