Braziliaanse leger ingezet in strijd tegen georganiseerde misdaad
BRASILIA (ANP/DPA) - De Braziliaanse regering heeft woensdag opdracht gegeven tot de inzet van soldaten op verschillende luchthavens en havens in het hele land. Het betreft "een geïntegreerde operatie om de georganiseerde misdaad te bestrijden", schreef de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva, beter bekend als Lula, op X.
Volgens het decreet krijgt de federale politie op verschillende luchthavens en havens in de uitgestrekte oostelijke steden Rio de Janeiro en São Paulo versterking van het leger. In totaal worden 3700 leden van de landmacht, luchtmacht en marine ingezet. De militaire mobilisatie duurt tot mei volgend jaar en kan indien nodig worden uitgebreid. "De situatie heeft een zeer ernstig punt bereikt, het geweld dat we ervaren is met de dag verergerd", aldus Lula.
Vorige week werden in het westen van Rio de Janeiro minstens 35 bussen in brand gestoken nadat een prominent lid van de grootste militie van de stad door de politie was gedood. Lokale media melden dat de politie ervan uitgaat dat de bussen uit wraak zijn verbrand. In Brazilië zijn veel voormalige en zelfs actieve politieagenten lid van milities en betrokken bij drugshandel en andere criminele activiteiten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.
2 uur geledenUNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.
3 uur geledenWASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.
4 uur geleden