Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse krant meldt ziekenhuisopname WHO-baas Tedros

Braziliaanse krant meldt ziekenhuisopname WHO-baas Tedros

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is opgenomen in een ziekenhuis in Rio de Janeiro, meldt de Braziliaanse krant O Globo. Tedros was naar de stad afgereisd voor de G20-top.

De Ethiopiër zou naar het ziekenhuis zijn gegaan met symptomen van een ontsteking van de evenwichtszenuw of het evenwichtsorgaan en een plotseling verhoogde bloeddruk. Hij zou maandag de eerste klachten hebben gekregen, aan de zijlijn van de G20-top. Hij riep wereldleiders in een toespraak in Rio op zich in te zetten voor duurzame financiering van de WHO. Ook riep hij op tot vrede, wat hij omschreef als "het medicijn dat de wereld vooral nodig heeft".

Tedros is sinds 2017 de directeur-generaal van de gezondheidsorganisatie en vervult als eerste Afrikaan die functie. Hij is momenteel bezig met zijn tweede termijn van vijf jaar. In Ethiopië was hij tussen 2012 en 2016 minister van Buitenlandse Zaken en tussen 2005 en 2012 minister van Volksgezondheid. Ook zat hij in het bestuur van diverse gezondheidsorganisaties.

Meer uit Buitenland

Spaanse premiersvrouw Gómez officieel beschuldigd van corruptie

MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.

2 uur geleden
Tienduizenden papegaaiduikers aangespoeld aan Franse kusten

PARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.

2 uur geleden
Trump claimt dat Iran graag deal wil sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.

3 uur geleden
Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

5 uur geleden
Trump verwijdert AI-afbeelding van hem als Jezus na kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.

5 uur geleden
Iran waarschuwt voor escalatie energiecrisis door blokkade VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.

5 uur geleden
Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

6 uur geleden