Braziliaanse krant meldt ziekenhuisopname WHO-baas Tedros
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is opgenomen in een ziekenhuis in Rio de Janeiro, meldt de Braziliaanse krant O Globo. Tedros was naar de stad afgereisd voor de G20-top.
De Ethiopiër zou naar het ziekenhuis zijn gegaan met symptomen van een ontsteking van de evenwichtszenuw of het evenwichtsorgaan en een plotseling verhoogde bloeddruk. Hij zou maandag de eerste klachten hebben gekregen, aan de zijlijn van de G20-top. Hij riep wereldleiders in een toespraak in Rio op zich in te zetten voor duurzame financiering van de WHO. Ook riep hij op tot vrede, wat hij omschreef als "het medicijn dat de wereld vooral nodig heeft".
Tedros is sinds 2017 de directeur-generaal van de gezondheidsorganisatie en vervult als eerste Afrikaan die functie. Hij is momenteel bezig met zijn tweede termijn van vijf jaar. In Ethiopië was hij tussen 2012 en 2016 minister van Buitenlandse Zaken en tussen 2005 en 2012 minister van Volksgezondheid. Ook zat hij in het bestuur van diverse gezondheidsorganisaties.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.
26 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".
6 uur geleden