Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse krant meldt ziekenhuisopname WHO-baas Tedros

Braziliaanse krant meldt ziekenhuisopname WHO-baas Tedros

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is opgenomen in een ziekenhuis in Rio de Janeiro, meldt de Braziliaanse krant O Globo. Tedros was naar de stad afgereisd voor de G20-top.

De Ethiopiër zou naar het ziekenhuis zijn gegaan met symptomen van een ontsteking van de evenwichtszenuw of het evenwichtsorgaan en een plotseling verhoogde bloeddruk. Hij zou maandag de eerste klachten hebben gekregen, aan de zijlijn van de G20-top. Hij riep wereldleiders in een toespraak in Rio op zich in te zetten voor duurzame financiering van de WHO. Ook riep hij op tot vrede, wat hij omschreef als "het medicijn dat de wereld vooral nodig heeft".

Tedros is sinds 2017 de directeur-generaal van de gezondheidsorganisatie en vervult als eerste Afrikaan die functie. Hij is momenteel bezig met zijn tweede termijn van vijf jaar. In Ethiopië was hij tussen 2012 en 2016 minister van Buitenlandse Zaken en tussen 2005 en 2012 minister van Volksgezondheid. Ook zat hij in het bestuur van diverse gezondheidsorganisaties.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

28 minuten geleden
Iran dreigt met 'regionaal conflict' bij Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.

36 minuten geleden
Musk meldt maatregelen tegen Starlink-gebruik door Rusland

WASHINGTON (ANP) - SpaceX heeft ingrepen gedaan om misbruik van Starlink-systemen voor satellietinternet door Rusland te voorkomen. Dat meldt topman Elon Musk op X. "Het lijkt erop dat de stappen die we hebben genomen om het ongeoorloofde gebruik van Starlink door Rusland te stoppen, hebben gewerkt. Laat het ons weten als er meer gedaan moet worden."

38 minuten geleden
Advocaat: vrouw ontmoette ex-prins Andrew in Royal Lodge in 2010

LONDEN (ANP) - Een vrouw claimt dat ze door Jeffrey Epstein naar het VK is gestuurd voor een ontmoeting met ex-prins Andrew Mountbatten-Windsor. De ontmoeting zou hebben plaatsgevonden in 2010 in het huis van Mountbatten-Windsor, de Royal Lodge, maakte haar advocaat bekend aan BBC News. De vrouw was destijds in de twintig.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah deels heropend

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft een belangrijke grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte deels heropend. Dat melden de autoriteiten, maar er gelden nog wel beperkingen. Een veiligheidsbron zegt tegen de krant Haaretz dat er zondag nog "systeemchecks" plaatsvinden en er waarschijnlijk nog geen inwoners mogen oversteken.

1 uur geleden
Gevoelige nederlaag voor Republikeinen bij verkiezing Texas

FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.

2 uur geleden
Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

7 uur geleden